Вищий адмінсуд заборонив забирати в українців іпотечне житло

Вищий адміністративний суд постановив, що переоформлення проданих в 2013-2014 роках Сведбанком іпотечних кредитів на треті структури (фактрінговие компанії) було незаконним.

Відповідно, і подальші переоформлення права власності на ці об’єкти нерухомості протизаконні, повідомляє Domik.ua.

Киевская недвижимость

Підставою для такого рішення ВСУ є протиправні дії нотаріусів. По-перше, у них не було повноважень приймати рішення про державну реєстрацію права власності без вчинення нотаріальної дії з майном; по-друге, нотаріуси не мали права переоформляти закладену за кредитом нерухомість без письмового повідомлення позичальників; по-третє, нотаріусами, які оформляли угоду, не було враховано те, що наявність в держреєстрі нерухомості будь-якої заборони на відчуження майна є перешкодою для переоформлення іпотеки на нового іпотекодержателя.

Через допущені юристами помилки у позичальників з’явилися серйозні підстави оскаржити відбирання їх житла. На думку експертів, ймовірно, це змусить фінансові структури, які купили неправильно переоформлені іпотечні кредити, піти на поступки позичальникам – списати частину заборгованості або домовитися про пільгову реструктуризації позики.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *