СЛІДСТВО ЗНАЙШЛО ЗАПИС ВИБУХУ НА ЛІТАКУ, В ЯКОМУ В РОСІЇ ЗАГИНУВ ПРЕЗИДЕНТ ПОЛЬЩІ КАЧИНСЬКИЙ

Сім років тому на борту літака загинули 96 осіб.

Смоленська катастрофа: польська комісія виявила сліди вибуху на крилі президентського літака
Польська комісія з розслідування авіакатастрофи в Росії 2010 року, коли загинув президент Польщі Лех Качинський та ще 95 людей, знайшли в “чорній скриньці” запис моменту вибуху на літаку Ту-154.

Про це заявив міністр національної оборони Польщі Антоній Мачеревич, передають “РИА Новости”. Він нагадав, що версію вибуху озвучила комісія, яка розслідує катастрофу в своєму звіті ще навесні.

“Тоді ми встановили, що стався вибух, який у кінцевому підсумку літак знищив. У даний час ми знаємо набагато більше. Ми знайшли в записі одного з реєстраторів момент вибуху – він був ідентифікований. Ми займаємося його аналізом і виключенням будь-якої можливості іншої інтерпретації цього електронного запису”, – сказав Мачеревич.

Нагадаємо, 10 квітня 2010-го року літак Ту-154 зазнав аварії під час заходу на посадку в російському аеропорту “Смоленськ-Північний”. Польська делегація високопосадовців (усі загинули) летіла на траурні заходи – вшанування жертв масовово розстрілу поляків навесні 1940 року в Катинському лісі Смоленської області. Воєнний злочин здійснили органи НКВС СРСР за наказом керівництва СРСР і ВКП(б).

2011-го міждержавний авіаційний комітет оприлюднив остаточний звіт про результати технічного розслідування, згідно з яким безпосередньою причиною катастрофи літака визнано рішення екіпажу не йти на запасний аеродром, а системними причинами – недоліки в забезпеченні польоту і підготовці екіпажу.

Перша польська комісія під керівництвом екс-глави МВС Єжи Міллера прийшла до аналогічних висновків, назвавши причиною катастрофи зниження нижче дозволеного мінімуму президентського літака, який пішов на посадку, незважаючи на густий туман.

Нинішня влада Польщі не погодилися зі звітом міждержавного авіаційного комітету і висновками комісії Міллера, тож створили другу комісії із розслідування трагедії.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *