Loading...

Вибухи під Вінницею: 70% арсеналу не постраждало

За допомогою БПЛА було проведено спостереження території військових складів під Калинівкою.

Обстеження за допомогою дрона території військових складів під Калинівкою на Вінниччині, де напередодні спалахнула пожежа і почали вибухати боєприпаси, засвідчило, що 70% арсеналу не постраждало.

 

Про це заявив начальник прес-служби Генштабу Збройних сил України Владислав Селезньов. «Щойно за допомогою БПЛА було проведено спостереження, яке показало що близько 70% арсеналу не постраждало від вибухів і пожежі», – сказав він.

Селезньов також зазначив, що близько 100 військовослужбовців строкової служби були евакуйовані з місця події у більш безпечні місця. Він додав, що наразі розглядаються різні версії подій, що відбулися.

 

Нагадаємо, що в селищі поблизу Вінниці сталися вибухи на складах з боєприпасами та зброєю. Начальник Генерального штабу Віктор Муженко виїхав у Вінницьку область

Військовою прокуратурою внесено відомості до ЄРДР за ознаками злочину, передбаченого ст. 113 Кримінального Кодексу України за фактом вчинення диверсії на території військової частини.

Президент України Петро Порошенко скликає військовий кабінет за участі прем’єр-міністра, секретаря РНБО, міністра оборони, начальника Генштабу, голови СБУ, а також керівництва Нацполіції, Нацгвардії та Служби надзвичайних ситуацій одразу після їх повернення з Вінниці

До речі, впродовж 2017 року військова частина А1119 у Калинівці уклала 12 контрактів на 2,062 мільйона гривень на протипожежні послуги. Така інформація міститься у системі публічних закупівель Prozorro.

 Останні тендери на протипожежне обладнання для цієї в/ч виграло ТОВ “Торгівельно-виробниче підприємство “Астек”. Наприклад, такі угоди укладено 11 вересня (на 2 одиниці техніки) і 19 червня (на 6 одиниць техніки), а 9 серпня з “Астек” домовилися про закупівлю 29 одиниць протипожежного, рятувального та захисного обладнання.

Також 10 серпня військова частина уклала угоду на постачання протипожежного, рятувального та захисного обладнання з приватним підприємством “Атемлюфт-газ техніка” (4 штуки).

Крім того, у серпні й липні в/ч А1119 замовила вогнезахисну обробку дерев’яних конструкцій у ТОВ “Експертно-технічний центр протипожежного захисту”.

Компанія “Астек” у попередні роки засвітилася на неякісній продукції на тендері у Харкові

Зокрема, у 2014 році КП “Харківське ремонтно-будівельне підприємство” уклало з ТОВ ТВП “Астек” кілька угод про придбання спецавтомобілів на загальну суму 5,14 млн грн. Зокрема, за гідравлічний автопідіймач із висотою підйому 28 м “Астек” отримала 2 287 080 грн.

Після отримання коштів “Астек” закупило 7 із 8 необхідних автомобілів, які не відповідали умовам документації закупівель, а саме: не були спеціального призначення, з ознаками використання, з пробігом, а гідравлічний автопідіймач узагалі не надійшов на призначенням.

Прес-офіцер Головного управління розвитку та супроводження матеріального забезпечення ЗСУ Сергій Місюра також стверджує у Facebook, що на склад у Калинівці виділяли у 2015 році 600 тисяч гривень, у 2016 році – 2 мільйони гривень, у 2017 році – 6 мільйонів гривень.

“Уже після Балаклеї (вибухів на складі в/ч – ред.) знайшлось ще +19 млн гривень, але їх з бюджету ніхто поки не отримав”, – додав він.

Як відомо, ввечері 26 вересня сталася пожежа на складах боєприпасів, що розташовані у районі міста Калинівка Вінницької області. Постраждали щонайменше дві особи, горіло 4 будинки. Із зони ризику евакуйовано вже понад 30 тисяч людей.

Попередньо відкрито провадження щодо “диверсії”.

Імовірно, причиною пожежі на складах боєприпасів у Калинівці міг стати безпілотний літальний апарат.

За цей рік це вже третій випадок вибухів на військових складах.

У ніч на 23 березня почалися вибухи на складах військової частини А1352, що поблизу міста Балаклія Харківської області. Пожежу гасили декілька днів, а наслідки долають досі. Тоді також говорили про диверсію.

А 22 вересня горів склад військової техніки поблизу Новоянисоля Донецької області. Його причиною вважають підпал

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *