ВРЮ: За рік парламент не звільнив жодного з “майданівських суддів”

Вища рада юстиції протягом року схвалила звільнення 29 з 46 суддів, які судили активістів Євромайдану. Однак парламент не розглянув жодного подання ВРЮ, заявив голова Ради Ігор Бенедисюк.

Ukraine - Kundgebung in Kiev für die Lustration in staatlichen Institutionen

Вища рада юстиції (ВРЮ) протягом року схвалила звільнення за порушення присяги 29 з 46 суддів, які судили активістів Євромайдану. Про це в інтерв’ю агенції “Українські новини”сказав голова ВРЮ Ігор Бенедисюк.

Він зазначив, що до ВРЮ від Тимчасової спеціальної комісії надійшла 41 ухвала за 46-ма “майданівськими суддями”. Було розглянуто 40 ухвал комісії, одну справу було відкладено у зв’язку із призовом судді на військову службу. “Розглянувши ці 40 справ, 29 суддів ми рекомендували на звільнення, серед них і п’ять суддів апеляційної інстанції”, – повідомив Бенедисюк.

Водночас він наголосив, що Верховна Рада за рік не розглянула жодного подання ВРЮ про звільнення “майданівських суддів”. Як відомо, Тимчасова спеціальна комісія з перевірки суддів була створена на підставі ухваленого у квітні 2014 року закону “Про відновлення довіри до судової влади в Україні”. За результатами перевірки нею суддів у липні того ж року було розпочато процес люстрації суддів, яка була однією з вимог Майдану. Робота Тимчасової спеціальної комісії тривала рік.

Між тим, 9 червня 2015 року ВРЮ обрала головою суддю Вищого господарського суду Бенедисюка, і новий склад Ради почав роботу після тривалої перерви.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *