ВР пропонує збільшити вартість посилок з-за кордону, на яку не нараховуватиметься ПДВ

Верховна Рада прийняла за основу проект закону “Про внесення змін до Митного кодексу України (щодо оподаткування митними платежами товарів, що переміщуються (пересилаються) в міжнародних поштових відправленнях, міжнародних експрес-відправленнях і порядку їх декларування)”. За прийняття відповідних законопроектів №4278 і №4279 в першому читанні проголосували 346 народних депутатів.

Законопроектом №4278 пропонується внести зміни до Податкового кодексу, підвищивши з 100 до 150 євро сумарну фактурну вартість товарів, які обкладаються ПДВ, для одного одержувача – фізичної особи. При цьому встановлюється, що базою оподаткування є частина вартості, що перевищує еквівалент 150 євро, з урахуванням мита, що підлягає сплаті “.

Крім того, запропоновано визначити особою, відповідальною за нарахування та сплату до бюджету податку при ввезенні товарів на митну територію України в міжнародних поштових та експрес відправленнях, оператора поштового зв’язку або експрес-перевізника, якщо їм здійснюється декларування цих товарів шляхом подання реєстрів посилок.

Метою розробки законопроекту №4279 в пояснювальній записці зазначено підвищення ефективності здійснення митного контролю та митного оформлення товарів, що переміщуються (пересилаються) в міжнародних поштових та експрес-відправленнях.

Для цього законопроектом пропонується ввести електронне декларування міжнародних поштових та експрес-відправлень шляхом подачі операторами поштового зв’язку та експрес-перевізниками відповідних реєстрів митному органу.

Також законопроектом встановлюється, що базою оподаткування митними платежами товарів, що переміщуються (пересилаються) в міжнародних поштових та експрес-відправленнях на адресу одержувачів-підприємств, є їх сумарна митна вартість, а не вартість кожного з товарів в посилці.

Законопроект передбачає покладання обов’язку щодо сплати мита на оператора поштового зв’язку, якщо він є декларантом товарів, що пересилаються в міжнародних відправленнях.

Законопроектом також дозволено використовувати банківські виписки, а також електронні повідомлення з інтернет-магазинів для підтвердження фактурної вартості  товарів, які пересилаються