ВР не закликає Зеленського просити ПДЧ у НАТО – опублікували не ту заяву
Як повідомив нардеп від партії “Слуга народу”, голова Постійної Делегації України у Парламентській Асамблеї НАТО Єгор Чернєв у Facebook, проєкт постанови №2327, через технічну помилку на сайті Верховної Ради опублікували не той текст заяви про курс на НАТО, який прийняли парламентарі та оприлюднив коректний текст. “Через технічні неузгодженості (апарат ВР не звик, що депутати працюють після 18.00, на сайті Ради зараз опубліковано старий текст заяви. А новий з`явиться лише завтра.”
У опублікованій на сайті версії заяви зазначається, що Верховна Рада закликає президента “забезпечити підготовку та подання у грудні 2019 року до Північноатлантичної ради НАТО та Генерального секретаря НАТО звернення про підтвердження наміру України отримати План дій щодо членства в НАТО”.
Натомість у оновленому варіанті український парламент висловлює вдячність Північноатлантичній раді НАТО за візит в Україну у жовтні 2019 року та підтримку євроатлантичних прагнень України.
Водночас, у правильній заяві Рада закликає Парламентську асамблею НАТО розглянути на пленарній сесії у травні 2020 року питання звернення до глав держав та урядів НАТО щодо надання Україні ПДЧ.
Окрім цього, депутати закликають парламенти країн-членів НАТО “звернутись до міністрів закордонних справ своїх країн з пропозицією прискорити надання Україні Плану дій щодо членства”.
У двох версіях проєкту постанови нагадується, що Україна є фактично східним кордоном Північноатлантичного альянсу та “робить значний внесок у гарантування миру і безпеки у всьому трансатлантичному просторі”.
Вчора Верховна Рада підтримала заяву депутатів фракції “Європейська солідарність”, за якою Україна у грудні цього року має звернутися до парламентів країн-членів НАТО за Планом дій щодо членства в Альянсі.
Нагадаємо:
- Віцепрем’єр України з питань європейської і євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба звинуватив Порошенка в піарі на темі ПДЧ. Порошенко, мовляв, активно розкручує цю тему, при цьому сам під час своєї каденції заявку не подав.
- 1 листопада генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг сказав, що Україні немає сенсу подавати заявку про План дій щодо членства, тому що вона має низку інших інструментів для співпраці з Альянсом.