ВООЗ: у світі спостерігається тенденція втрати контролю над захворюваністю коронавірусом

Ситуація з пандемією коронавірусу в світі виходить з-під контролю, а тому країнам необхідно посилити обмежувальні заходи. До того ж, незабаром статистика смертності може досягти показника у 100 тис. осіб на тиждень. Такі попередження озвучили провідний експерт Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) з надзвичайних ситуацій Майк Райан, а також директорка офісу ВООЗ у Північній і Південній Америці Карісса Етьєн. Так, слова Райана процитували на офіційній сторінці ООН у Twitter.

“Очікується, що найближчим часом глобальна смертність від COVID-19 перевищить 100 000 на тиждень (в порівнянні з більш ніж 93 000 смертей, зареєстрованих минулого тижня)”, – сказано в повідомленні.

ВООЗ

Зі свого боку, Етьєн закликала всіх дотримуватися соціальної дистанції та носити маски, передає CNBC. Адже тенденція втрати контролю над захворюваністю коронавірусом спостерігається не тільки в країнах Північної та Південної Америки, а й по всій планеті загалом.

“Наш регіон і наш світ не в змозі контролювати коронавірус. У дуже багатьох місцях державна політика несумісна з серйозністю ситуації”, – висловила вона стурбованість.

Експертка додала, що особливо ситуація погіршилася в останні кілька тижнів. Адже багато країн стикаються з обмеженими можливостями лікарень і браком додаткового кисню.