ВЛАДНІ СВІТИЛКИ НА СИРІТСЬКОМУ ВЕСІЛЛІ

Нині в місті, особливо в його центральній частині, дуже помітне передвиборче бажання виконавчої влади сподобатися електорату й судомно надолужити згаяне за шість років «костінізму». Видно це гарячкове бажання і в сесійній залі. На черговій 90-й сесії міської ради мерівські підлеглі запропонували депутатам триваріантний проєкт рішення «Про внесення змін до Міської програми підвищення енергоефективності та енергозбереження м. Переяслава на 2017-2020 роки, затвердженої рішенням Переяслав-Хмельницької міської ради від 29.06.2017 №07-38-VII (із змінами)». У ньому депутатам пропонувалося проголосувати за освітлення вулиць: а) невідомими світильниками з гарантією два роки; б) закордонними світильниками «Philips» з гарантією п’ять років; в) світильниками «Ватра» (Україна) з гарантією п’ять років.

Планувалося провести такі роботи (всі витрати – з міського бюджету): 1. виготовлення проєктно-кошторисної документації на будівництво вуличного освітлення по вул. Святилівська та вул. Куреди Гаврила. Варіант а) 14,7 тис. грн., варіант; б) 24, 7 тис. грн., варіант; в) 14,7 тис. грн. 2. Будівництво вуличного освітлення по вул. Святилівській та вул. Куреди Гаврила. Варіант а) 110 тис. грн., варіант; б) 230,121 тис. грн., варіант; в) 146 тис. грн. 3. Виготовлення проєктно-кошторисної документації на будівництво вуличного освітлення по просп. Червоноармійців. Вартість відповідно варіантів – 15,35 тис. грн, 25,35 тис. грн., теж 25,35 тис. грн. 4. Будівництво вуличного освітлення по просп. Червоноармійців. Вартість відповідно 310 тис. грн., 445 тис. грн., 393,6 тис. грн. 5. Виготовлення проєктно-кошторисної документації на будівництво вуличного освітлення по вул. Соборній. Вартість у всіх трьох варіантах 45,9 тис. грн. 6. Будівництво вуличного освітлення по вул. Соборна. Вартість відповідно 950 тис. грн., 1 329 тис. грн., 1 069 тис. грн.

Крім того, у варіантах зі світильниками «Philips» та «Ватра» було запропоновані ще такі роботи: виготовлення проєктно-кошторисної документації на будівництво вуличного освітлення по вул. Б. Хмельницького (в’їзд у місто зі сторони Києва) – відповідно 43 та 45,9 тис. грн., а також будівництво вуличного освітлення по вул. Б. Хмельницького (в’їзд у місто зі сторони Києва) – 1 065,8 та 945,8 тис. грн.

Під час обговорення цього проєкту рішення виникла дискусія щодо вул. Весняної, яку влада вже давно обіцяє освітити, та до неї все не доходять руки. Нинішній поки що очільник міста Тарас Костін повідомив: «Цієї вулиці в проєкті немає, давайте хоч щось приймати…» І, не звертаючи увагу на обговорення в сесійній залі, поставив на голосування «за основу». І (куди ж без цього!) грубо порушив регламент, під час процедури голосування закликавши депутатів підтримати це рішення. Стерновий сказав, що це нові вулиці, на яких взагалі немає освітлення. Звично, не зморгнувши оком, наш градоначальник намагався вчергове обдурити депутатів. Наприклад, хіба не освітлений проспект Червоноармійців?

Взагалі протистояння городського голови й частини депутатів щодо освітлення йдуть ще з часу 12-разового пропихання кредиту НЕФКО. Парламентарі підозрюють штурвального в якихось мутках щодо освітлення, тому й не хочуть за нього голосувати, ні за «Philips», ні за «Ватру», ні за бюджетний варіант із невідомими лампочками. А тут іще й вибори на носі, тож не дивно, що обранці громади не бажають підтримувати у своїх виборців ілюзію раптової турботи виконавчої влади про рідне місто.

За пропоноване рішення проголосували 13 депутатів: Петро Бочарін, Василь Гайдак, Артем Гриценко, Микола Гура, Олександр Калашник, Сергій Кикоть, Руслан Самченко, В’ячеслав Нестеренко, Олена Розовик, Олександр Чорний, Юрій Шинкар, Владислав Юденко, Віталій Дубович, а також сам керманич. Проти був Максим Іващенко. Не брали участі в голосуванні Олександр Аракелян, Валерій Вовк, Олексій Дикий, Валентина Затєєва, Марина Навальна, Віктор Конченко, Олександр Матвієнко, Лідія Оверчук, В’ячеслав Саулко, Жанна Федорук, Олена Чайка, Людмила Шимченко.

На закінчення розшифрую заголовок. Світилки – це дівчата, які виконують на весіллі обряд тримання меча та свічки. Сирітське весілля – в переносному значенні невеселе свято.

Олександр МАТВІЄНКО