Відстрочка оплати комунальних платежів не викликала зростання заборгованостей на Київщині

Незважаючи на те, що уряд у зв’язку з карантином дозволив відстрочити громадянам комунальні платежі, в порівнянні з минулим роком, зростання заборгованостей з оплати води, газу та електроенергії немає. Навпаки – відсотки оплати у порівнянні з поточним періодом минулого року стали вищі. Про це стало відомо в ході онлайн-брифінгу в.о. голови КОДА Василя Володіна 3 квітня.

“Опалювальний сезон 2019-2020 в області проходив стабільно. Істотних аварійних ситуацій і пов’язаних з цим тривалих відключень житлових будинків і об’єктів соцсфери від теплопостачання не зафіксовано. Станом на 1 квітня 2020 року, за природний газ, теплопостачання підприємства сплатили Нафтогазу України 55% суми. У минулому році цей показник становив 27,4% “, – сказав він.

За його словами, за природний газ споживачі заплатили 117,6% проти 67% в минулому році.

“Тобто ми бачимо, що показники однозначно кращі навіть торішніх даного періоду. За спожиту електроенергію всі споживачі оплатили Київській обласній енергетичній компанії 91%, в минулому році – 45%. У тому числі житлово-комунальні підприємства – 90,3%. За теплову енергію всі споживачі оплатили підприємствам 79,1% проти 73,1% минулорічних показників “, – зазначив Володін.

За водопостачання та водовідведення було заплачено 92,3% проти 93,7%.

“Тут ми бачимо один відсоток менше, можна сказати, що він в межах похибки”, – закінчив він.