Відставка Арсена Авакова можлива за кількох умов, – Фесенко

Відставка голови Міністерства внутрішніх справ Арсена Авакова досить реальна – щоправда, при умові, що буде досягнута коаліційна згода з цього питання. А також – якщо на це буде згода самого Авакова.

Таку думку сайту “24” висловив голова правління Центру прикладних політичних досліджень “Пента” Володимир Фесенко, коментуючи інформацію про можливу відставку Авакова і заміну його нинішнім секретарем Ради національної безпеки і оборони Олександром Турчиновим.

Аваков через свою надмірну активністю і конфліктність останнім часом створив масу проблем для країни. Зокрема, його конфлікт із телеканалом “Інтер” і будівельною компанією “Київміськбуд”. Це ведмежа послуга і привід для кадрових змін,
– зазначив політолог.

За словами Фесенка, Арсен Аваков починає приносити більше шкоди, ніж користі. Однак, зауважує він, таке кадрове рішення має бути в рамках коаліційної політики. Якщо йде Аваков, то замість нього повинен бути призначений представник партії “Народний фронт”. Тому кандидатура Олександра Турчинова, який також належить до цієї політичної сили, цілком логічна. Це єдино можливий варіант. Інша справа, підкреслює політичний експерт, а як на це відреагують у “Народному фронті”?

Таку ротацію потрібно погодити з Турчиновим і Арсенієм Яценюком. В той же час Аваков може піти на принцип і конфлікт, що створить проблеми і може спровокувати навіть коаліційну кризу,
– наголосив Фесенко.

Водночас він зазначив, що потрібно дотримуватися всіх формальностей. Крім того, що рішення необхідно погодити з “Народним фронтом”, має бути рішення Кабміну, потім його затверджує Верховна Рада.

На переконання Володимира Фесенка, президент Петро Порошенко потенційно зацікавлений в заміні Авакова ще з минулого року. Приводів – більш, ніж достатньо. Аваков став одіозною фігурою з політичними амбіціями, а зараз до всього додався і його авантюризм. Порошенко, впевнений експерт, полегшено зітхнув би, якщо б Аваков пішов добровільно.

В той же час, на думку політолога, реформування МВС від відставки Авакова не постраждає.

Та реформа, яку ініціював Аваков у 2014 році, це був чистий піар, за яким була порожнеча. Аваков і порожнеча, так би мовити. Реформою займалися, особливо створенням нової патрульної поліції, колишній заступник міністра внутрішніх справ Ека Згуладзе і голова Національної поліції Хатія Деканоїдзе. Відставка Арсена Авакова навпаки – може прискорити розвиток реальної реформи в МВС, оскільки він дуже формально підходив до цього процесу,
– підкреслив Володимир Фесенко.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *