Експерт: Повноцінний локдаун може врятувати Україну, але за умови певних домовленостей на міжнародній арені

Україну міг би врятувати повноцінний локдаун, але за умови певних домовленостей на міжнародній арені. Про це сказав фінансовий аналітик Сергій Фурса в інтерв’ю “Телеграф”. Він також роз’яснив, хто і чому найбільше страждає від карантину вихідного дня.

“Є вихід у вигляді повноцінного локдауну. Ви питаєте, що б я зробив? Я б не посварився з МВФ, щоб у мене були в достатній кількості гроші для підтримки бізнесу під час другого локдауну. А влада сама вплуталася в ситуацію, коли немає хорошого рішення”, – уточнив він.

На думку експерта, від карантину вихідного дня сильно страждає сектор послуг.

“Це так званий третинний сектор економіки, який в Україні становить близько 60% ВВП. Велике місце там займає сектор торгівлі, але він карантинними обмеженнями блокується частково”, – сказав Фурса.

При цьому, на думку фінансового аналітика, зміщення походів по магазинах на будні дні відчутно не вплине на падіння торгового і сервісного бізнесу.

“…У ТРЦ на вихідні припадає 50% виручки. Припустимо, частина цієї виручки зрушиться на будні. Ви збиралися йти на шопінг в суботу, але йдете тепер в четвер-п’ятницю. Масового зсуву все одно не буде – не всі зможуть так переносити свої походи по магазинах. Тому цілком очевидні втрати в 30-40%. Напевно, приблизно такі ж цифри і в ресторанному бізнесі”, – уточнив він.

Жодних оптимістичних прогнозів для економіки країни на сьогоднішній день Фурса не назвав.