Відома дата позачергового засідання Верховної Ради

Президент України Володимир Зеленський хоче запропонувати депутатам Верховної Ради працювати дистанційно, зокрема, через ситуацію із коронавірусом. Однак перед цим вони мають зібратися на ще одне позачергове засідання

Позачергове засідання Верховної Ради відбудеться в понеділок, 30 березня. Про це сказав глава держави журналістам у п’ятницю після зустрічі з головами фракцій

Зеленський: “Ми плануємо, щоб позачергове засідання Верховної ради України відбулося саме в понеділок”.

Президент пояснив, що ще треба підготувати деякі пріоритетні законопроєкти – щодо боротьби з поширенням коронавірусної хвороби і для цього внести зміни до бюджету.

 “Пріоритетні речі – це підготовка низки законопроєктів, які пов’язані з боротьбою проти поширення коронавірусу, і через це внесення змін до бюджету. Там треба дуже ретельно, детально пропрацювати, щоб нікого не образити, не зупинити економіку через ті чи інші скорочення. І обов’язково, щоб не постраждали наші звичайні люди – вчителі, медики, будь-які наші держслужбовці”, – зауважив президент.

Зі свого боку глава ВРУ Дмитро Разумков додав, мовляв, якщо не вдасться працювати дистанційно, то засідання парламентарії проводитимуть у внутрішньому дворику ВРУ.

“Єдина проблема, яка є, це питання пов’язані з часом. Тому що лічильна комісія працюватиме, підраховуватиме голоси… Загалом будемо спілкуватися, ухвалювати рішення”, – сказав він.

За його словами, якщо будуть проголосовані зміни до законів і постанов, то в умовах надзвичайної ситуації комітети Ради матимуть змогу працювати в онлайн-режимі.

Передісторія:

  • На позачерговому засіданні 17 березня Верховна Рада внесла зміни до календарного плану проведення третьої сесії парламенту, скасувавши усі пленарні засідання до 3 квітня у зв’язку з карантином через коронавірус в Україні.
  • Президент Володимир Зеленський висловив думку, що Рада повинна працювати за раніше встановленим планом і втілювати реформи.
  • 25 березня заступниця глави фракції “Слуга Народу” Євгенія Кравчук заявила, що у зв’язку з пандемією коронавірусу депутати Верховної Ради розглядають можливість провести засідання на відкритому майданчику, наприклад, на стадіоні.