Loading...

В Україні відбувається катастрофічне зростання боргу населення за тепло, – аналітик

Населення України не спроможне сплачувати за тепло за встановленими тарифами, тому рівень платежів за тепло різко впав: якщо минулого року він становив 95 %, то в останні місяці – лише 64%.

Про це заявив директор аналітико-дослідницького центру «Інститут міста» Олександр Сергієнко в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня 13:00 – 15:00 та 19:00 – 21:00) на телеканалі ZIK.

Зокрема, він зазначив: «Найкращий спосіб вирішення проблеми колапсу неплатежів за опалення, який ми маємо зараз – це скасування підняття вартості газу. Але це фантастика, тому наш уряд, зв’язаний зобов’язаннями і з приватними постачальниками, і з міжнародними інституціями ніколи на це не піде. Однак населення сьогодні не спроможне сплачувати за газ за такими тарифами, рівень платежів різко впав. За останні місяці проплати за тепло від населення зупинились на рівні 64 %, а завжди були близько 95%. Таким чином порушується основний принцип надання житлово-комунальних послуг: це доступність для населення з огляду на його платоспроможність та доходи».

Експерт розкритикував ініціативу уряду щодо надання можливості оплачувати комунальні послуги у розстрочку: «Нова ініціатива уряду – щодо розстрочки оплати за комунальні послуги – не панацея. З 15 мільйонів домогосподарств в Україні цією послугою скористалися лише 3 тисячі. Мають бути інші підходи – наприклад, поки не буде поквартирного обліку тепла та лічильника на кожній батареї, будуть бідні будуть платити за багатого. І ми будемо оплачувати за інших людей. Але в нас такі лічильники навіть не сертифікують, бо тепловикам це невигідно. Тому і далі в нас відбувається катастрофічне наростання боргу населення за тепло, борг українців за комунальні послуги становить 23,4 млрд. гривень. При таких темпах зростання загальної заборгованості, це загрожуватиме колапсом усієї системи ЖКГ в Україні».

http://zik.ua/news/2017/02/02/v_ukraini_vidbuvaietsya_katastrofichne_zrostannya_borgu_naselennya_za_teplo__1036817

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *