В “Слузі народу” розповіли, чи треба чекати скасування місцевих виборів

В Україні, незважаючи на карантин та пандемію коронавірусу місцеві вибори відбудуться вже в жовтні 2020 року. Про це OBOZREVATEL розповів народний депутат від “Слуги народу” Віталій Безгін. За його словами, у Конституції прямо зазначено, що голосування має пройти 25 жовтня, тому ні світова фінансова криза, ні коронавірус ситуацію кардинально не змінять.

“Але обов’язково вони повинні пройти на новій адміністративно-територіальній основі. Без цього ми прирікаємо країну на ще один виборчий цикл життя у двох паралельних реаліях. Децентралізованої та неефективної країни паралельно. Карантин уже вніс певні корективи, оскільки витрати, як і на багато інших статті бюджету, були скорочені”, – підкреслив нардеп.

При цьому для фінальної підготовки до виборів у парламенті повинні проголосувати законопроєкт №2653, який дасть можливість закінчити процес децентралізації.

 “Ми вважаємо, що реформу варто закріпити в Конституцію. Але карантин вніс зміни та якщо раніше ми планували проголосувати все в Раді в кінці березня, то зараз ми проводимо переговори з іншими фракціями. Є ідея винести цей проєкт у другому читанні на голосування 15 квітня. у разі успіху, нам доведеться прийняти закон про райони до кінця червня. Далі ж зміни ми зможе вносити не в такі стислі терміни і без проблем проведемо місцеві вибори”, – пояснив Віталій Безгін.

Також нардеп підкреслив, що у нинішній редакції бюджету на вибори виділено 1 млрд гривень, що в два рази менше ніж було раніше. Скільки ж знадобиться на проведення кампанії – сказати поки ніхто не готовий.