В РФ назвали рішення ПАРЄ першим кроком до визнання Криму російським

Глава комітету Держдуми РФ з міжнародних справ і претендент на пост віцепрезидента ПАРЄ Леонід Слуцький назвав відхилення Асамблеєю кримських поправок кроком до визнання Криму російським.

Про це повідомляє “Європейська правда” з посиланням на російське державне агентство ТАСС.

“Своїм голосуванням за поправки (по Криму) до прийнятої зараз доповіді, які були обвалені  кваліфікованою більшістю в дві третини голосів Парламентської асамблеї Ради Європи, по суті справи, зроблений перший знаковий крок до визнання Криму російським країнами Ради Європи. Це дуже важливо”, – сказав він в ефірі каналу “Россия-1”.

У середу ввечері Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила рішення про підтвердження повноважень делегації РФ без жодних обмежень, попри порушення росіянами принципів Ради Європи.

 Ухвалений документ визнав численні порушення принципів Ради Європи з боку російської держави та виніс 5 вимог до Росії. Проте пропозиції України розширити цей список новими порушенням в Криму та на Донбасі були відхилені.

За рішення проголосували 116 депутатів, 52 – проти, 15 утрималися.

Переважно утрималися або однакова кількість голосів за і проти:

Андорра (1 – за, 1 – утримався), Бельгія (4 – утрималися, 2 – за), Болгарія (1 – за, 4 – утрималися), Данія (1 – за, 1 – проти), Хорватія (3 – утрималися, 1 – за, 1 – проти), Ліхтенштейн (1 – за, 1 – проти), Нідерланди (3 – за, 3 – проти), Швеція (3 – за, 3 – проти)

Переважно проти або повністю не підтримали:

Албанія (2 – проти), Естонія (3 – проти), Грузія (3 – проти), Литва (3 – проти), Латвія (2 – проти), Польща (9 – проти, 1 – утримався), Румунія (2 – проти), Словенія (1 – проти), Словаччина (1 – проти), Україна (10 – проти), Велика Британія (13 – проти, 2 – за).

7 держав-членів РЄ, серед яких Україна, Грузія, Польща, Словаччина, Литва, Латвія та Естонія, оголосили демарш у ПАРЄ через повернення Росії.

На наступній сесії ПАРЄ можливе повторне оскарження повноважень російської делегації у разі, якщо Венеціанська комісія підтвердить, що російські депутати обрані нелегально через голоси кримчан.

Регламентний комітет ПАРЄ ухвалив звернутися до Венеціанської комісії за офіційним роз’ясненням про статус депутатів Державної думи РФ, обраних за багатомандатним округом, що включає анексовані Крим та Севастополь (тобто за партійними списками).

Про це “Європейській правді” розповів член цього комітету, народний депутат Володимир Ар’єв.

Запит з цього приводу був схвалений в середу на засіданні комітету в Страсбурзі, під час розгляду питання про повноваження російської делегації. Члени комітету підтримали його одноголосно, наголосив депутат.

Після отримання висновку “Венеціанки” питання повноважень буде продовжене. “Регламентний комітет визнав, що оскарження повноважень росіян через процедурні причини залишилося в силі. Тобто повної ратифікації сьогодні не буде”, – наголосив Ар’єв. У разі, якщо Венеціанська комісія займе сторону України, це зробить дуже імовірним припинення повноважень російської делегації, доки у ній буде принаймні один депутат, обраний за партійним списком.

 Водночас відтермінування затвердження повноважень не обмежує права російських депутатів. До винесення рішення вони можуть повноцінно брати участь у роботі ПАРЄ і не зможуть голосувати лише під час майбутнього розгляду резолюції щодо своїх повноважень.

Нагадаємо, голову комітету Державної думи у міжнародних справах Леоніда Слуцького, який перебуває під санкціями ЄС, не обрали на посаду віцепрезидента Парламентської асамблеї Ради Європи.

Віцеспікер Держдуми Пьотр Толстой, який очолює російську делегацію в ПАРЄ, заявляв, що цілком ймовірно так звані “депутати” окупованого Криму братимуть участь в засіданнях асамблеї в складі делегації Росії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *