В Одесі до приїзду Порошенка “декомунізували” радянський монумент і організували пікет

До приїзду президента Петра Порошенка в центрі Одеси сховали стіну з іменами героїв Радянського Союзу і соціалістичної праці на площі біля Оперного театру під щільним шаром жовто-синіх кульок.

В Одесі до приїзду Порошенка "декомунізували" радянський монумент і організували пікет

Через кілька годин після від’їзду глави держави кульки прибрали, пише Думская.net.

В Одесі до приїзду Порошенка "декомунізували" радянський монумент і організували пікетВ Одесі до приїзду Порошенка "декомунізували" радянський монумент і організували пікет

За даними видання, ініціатива такого роду декомунізації належить міській раді.

Нагадаємо, кілька тижнів тому громадські активісти змусили владу прибрати пам’ятний камінь маршалу Георгію Жукову в Одесі.

Як повідомляє Радіо Свобода, також на Театральній площі кілька десятків активістів провели пікет, зокрема вони розгорнули плакат з написом “Одеса в полоні бандитів і сепаратистів. Куди дивиться українська влада?”.

 Представниця організації “Калина” Аліна Радченко у коментарі журналістам зазначила, що про заплановану акцію вони попередили мерію й поліцію за кілька днів.

“Великою помилкою є те, що президент буде стояти поряд з Трухановим (мером міста Геннадієм Трухановим) і “легалізує” таким чином реставрацію Потьомкінських сходів, яка проводилася з порушеннями”, – зазначає активістка.

Також пікетувальники висловлювали обурення тим, що на захід за участю президента, який приїхав в Одесу, зокрема на відкриття реконструйованих Потьомкінських сходів і новоствореного Стамбульского парку, допускали тільки за затвердженими списками.

При цьому Петро Порошенко вийшов до учасників пікету і заявив, що він не є “президентом Ківалова, Труханова чи Саакашвілі”, й пообіцяв не зраджувати український народ.