В областях України змінюють графік шкільних канікул

Національна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій пропонує Міністерству освіти і науки розіслати рекомендований лист для того, щоб перенести початок канікул з 25 жовтня на 18 жовтня. Про це міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко сказав в інтерв’ю “Радіо Свобода

Ляшко пояснює, що це дозволить “стримати активний епідпроцес”, який зараз фіксується в Україні. Проте міністр наразі не готовий відповісти, скільки триватимуть осінні канікули.

“Ми зараз говоримо про те, щоб наблизити канікули, а надалі будемо дивитися залежно від епідситуації. Або рекомендуватимемо подовжити, якщо буде позитивна динаміка, або будемо ухвалювати інші рішення.

Все залежатиме від ситуації, яку будемо фіксувати… Питання в тому, що навчальний процес пов’язаний зі збільшеною кількістю контактів серед дорослого населення”, – уточнив міністр.

Це дозволить нам стримати в певних відсотках активний епідпроцес“, – пояснив Ляшко.

Навчання пов’язане з великою кількістю контактів серед дорослих. За його даними, зазвичай уже за п’ять днів після початку канікул чи призупинення навчання кількість нових хворих зменшується.

Коли канікули мають закінчитись – наразі рішення немає. Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет зазначив, що відомство підтримало і вже передало рекомендацію з дострокового старту канікул в регіони.

Міністерство освіти і науки України змінило рекомендації щодо календаря шкільних осінніх канікул у всіх регіонах країни. Відповідні дати початку і завершення канікул вже опубліковані на сайті відомства.

Як відомо, в Україні адміністрації шкіл мають право на власний розсуд встановлювати дати початку і закінчення шкільних канікул. Однак МОН надає орієнтовні терміни, які слід брати до уваги.

Як розповіли в Міносвіти, без змін у календарному плані осінні канікули можливі лише в тих областях і населених пунктах, які знаходяться в “зеленій” карантинній зоні. В інших зонах можливі серйозні зміни в календарі шкільних канікул.

Так, якщо область потрапить в “жовту” зону карантину, то навчальні заклади продовжать працювати тільки в тому випадку, якщо не менше 80% вчителів і персоналу будуть вакциновані. Інакше школярів переведуть на навчання в дистанційному режимі.

У деяких українських областях прийнято рішення відправити дітей на осінні канікули раніше. Так, у Львові учні 5-11 класів підуть на дистанційне навчання з 18 жовтня, через тиждень почнуться осінні канікули, а потім планується відновити навчання в школах з 1 листопада.

У Вінниці осінні канікули перенесли, учні відпочиватимуть 11 днів з 14 по 24 жовтня. З 18 жовтня почнуться канікули в школах в харківській області.

Нагадаємо:

Раніше МОН оприлюднило графік шкільних канікул.

Більше новин читайте на сайті “Діловий Переяслав”

Відвідайте новий сайт БЕЗКОШТОВНИХ ОГОЛОШЕНЬ “Діловий Переяслав”.  Підписатися на наш сайт можна у Telegram