В Антикорупційному агентстві розповіли, як будуть карати за неправильні декларації

За подачу недостовірних даних у декларації стягуватимуть штраф у розмірі від 18 тисяч до 42 тисяч гривень

Керівник Національної агенції з запобігання корупції Наталія Корчак вінтерв’ю «Главкому»повідомила, як каратимуть тих, хто подаватиме недостовірні дані у декларації.

«Адміністративна відповідальність, до якої ми можемо притягати за подачу недостовірних даних, передбачає штрафну санкцію в розмірі від 18 тисяч до 42 тисяч гривень. Якщо йдеться про кримінальну відповідальність і умисне подання недостовірної інформації, то це вже компетенція НАБУ – людину можуть позбавити волі строком на два роки та права заняття посади терміном на три роки або оштрафувати на суму від 42,5 тисяч до 51 тисячі гривень», – зазначила керівник НАЗК.
При чому, Наталія Корчак не вважає прийнятий закон про електронне декларування занадто жорстким. Адже вперше в законодавстві вказана якась мінімальна межа, з якої починається обов’язок щодо декларування.
«Наприклад, якщо мова йде про подарунки, то ця межа – більше п’яти розмірів мінімальних зарплат, якщо про готівкові кошти – більше п’ятдесяти розмірів, цінності – більше ста розмірів. Тож щоб забути задекларувати щось, що коштує більше 121 тисячі гривень, – треба бути дуже великим «забудьком». Точно так все чітко визначено і з адміністративною і кримінальною відповідальністю – законодавець чітко вказує межі, за якими вже можна бачити не просто людську забудькуватість, а умисну дію», – пояснила керівник Національної агенції з запобігання корупції.