В Африці загинула знімальна група, яка робила фільм про ПВК “Вагнер”

В Центральноафриканській республіці загинули журналіст Орхан Джемаль, оператор Кирило Радченко і режисер Олександр Расторгуєв.

Про це повідомляє російський телеканал “Дождь” з посиланням на два джерела у “Центрі керування розслідуваннями”.

Орхан Джемаль

Радченко

Олександр Расторгуєв

Журналісти знімали там документальний фільм про роботу ПВК “Вагнер” – це був спільний проект “ЦУР” і Расторгуєва.

За словами одного із джерел, загибель знімальної групи підтвердили в місії ООН в ЦАР та  місцеві держслужбовці.

 Росіян зупинили на блокпосту, розповіло джерело. Вони їхали зі столиці республіки Бангі в населений пункт Бомбарі. Що саме з ними сталося, невідомо.

Загиблих опізнали. Дружина Орхана Джемаля Ірина Гордієнко розповіла, що впізнала його по фотографії.

Головний редактор “Центру управління розслідуваннями” Андрій Коняхін розповів російській службі ВВС, що вони робили спільний проект по Центральноафриканській республіці.

Російські журналісти Орхан Джемаль, Кирило Радченко і Олександр Расторгуєв, які 30 липня загинули в ЦАР, планували відвідати базу в маєтку Беренго, де, за даними ЗМІ, можуть перебувати найманці ПВК “Вагнер”.

Про це у коментарі російському телеканалу “Дождь” розповіла заступник головного редактора “Центру управління розслідуваннями” Олександра Горшкова.

За її словами, в столицю ЦАР Бангі журналісти приїхали в суботу, 28 липня. Наступного дня вони вирушили на базу на території маєтку Беренго, де, ймовірно, перебувають найманці ПВК “Вагнер”.

Але туди їх не пустили, заявивши, що Міноборони ЦАР має дати акредитацію. На базі переписали дані журналістів і сказали, що акредитації можуть дати через п’ять днів.

 У понеділок журналісти повинні були зустрітися з фіксером Мартіном (консультант, який допомагає в організації зйомок) з місії ООН. Він був в населеному пункті Бомбара, у 400 кілометрах від Бангі.

Горшкова розповіла, що водія, який возив журналістів в ЦАР, рекомендував Мартін. Цей же водій возив по країні журналістів з Франції.

“У неділю, 29 липня, біля готелю журналістів зустріли двоє поліцейських, які заявили, що використання Джемалем, Расторгуєвим та Радченком знімальної апаратури незаконне. Вони вимагали від них хабар в розмірі 100-120 доларів і проїхали в машині журналістів кілька сотень метрів. Журналісти заплатили необхідну суму”, – розповіла Горшкова.

Представник “Центру управління розслідуваннями” зазначила, що водій перекладав вимоги про хабарі – це збентежило редакцію, яка припустила, що він міг бути пов’язаний з поліцейськими.

У “ЦУР” запитали журналістів: “Ви впевнені, що вони не в змові?”. На це журналісти, за словами Горшкової, відповіли: “Ні, не схоже”.

Вона також розповіла, що в понеділок знімальна група повинна була відправитися в Бомбарі до Мартіна з тим же водієм. Водій заявив, що цей шлях може зайняти близько півтора днів через блокпости і погану дорогу.

З собою у журналістів було близько 8,5 тисячі доларів готівкою і апаратура, в тому числі дві дорогі камери. Вони повинні були вийти на зв’язок увечері у вівторок.

Як передає “ТАСС”, ООН надасть допомогу владі ЦАР у розслідуванні загибелі журналістів. За словами представника місії ООН, тіла журналістів знайшли біля обстріляної машини.

 

За даними AFP, тіла загиблих знайшли в 23 кілометрах від міста Сібут. Агентство відзначало, що росіян вбили невстановлені озброєні люди.

“Ми робили разом проект по ЦАР. Позавчора ввечері вони виходили на зв’язок в останній раз. Правда, дуже важко говорити, це мої друзі”, – сказав він.

“Центр управління розслідуваннями” – медіа-проект, створений Михайлом Ходорковським.

Раніше про присутність бійців ПВК “Вагнер” у Центральноафриканській Республіці писали інші ЗМІ, зокрема, “Нова газета” і радіостанція France Europe1.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *