Волкер: Москва досі вважає, що може вказувати Україні, чи вступати їй в НАТО

У Кремлі досі вважають, що мають право вказувати Україні, Грузії та іншим державам, що їм не варто приєднуватися до Північноатлантичного альянсу.

Про це розказав спеціальний представник США в питанні переговорів щодо України Курт Волкер під час виступу в четвер у “Атлантичній раді”, повідомляє Укрінформ.

“Росія продовжує зберігати образ мислення, що вправі вказувати іншим країнам, чи можуть вони приймати рішення (щодо приєднання до НАТО – ред.)”, – зазначив американський дипломат.

Натомість це рішення країни мають приймати самостійно, наголосив він.

 Це, за його словами, сталося, зокрема, у випадку України і Грузії.

“Захід має кардинально іншу думку. Ми вважаємо, що ці країни повинні самостійно приймати рішення, якого вони прагнуть”, – підкреслив представник США.

Він назвав це “фундаментально різними ментальними підходами”.

Водночас, Волкер нагадав, що в НАТО існує чіткий принцип – напад на одного означає напад на всіх, і це об’єднує інтереси безпеки всіх країн Альянсу. Це не є агресією або загрозою, це є обороною, наголосив Волкер.

Він також назвав “помилковим” підхід, що Україна і Грузія не можуть стати членами Північноатлантичного альянсу тільки через те, що їхня територія є частково окупованою з боку Росії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *