Анна Скороход із трибуни ВР розповіла про кричущу ситуацію в НІЕЗ “Переяслав”

Гірко про це говорити, але наше місто “прославилося”. Тепер багато людей почули про Переяслав не лише як про колиску історії України, а ще як і про вогнище  безкарної неправомірної діяльності керівництва Національного історико-культурного заповідника, з якою так боряться в Україні скільки різних новостворених органів та відомств…. Чому ж віз і нині там? Чи, бува, не через нас самих, людей, які не готові бачити, а тим бьільше визнавати порушення, які відбуваються на наших очах і, як кажуть, під власним носом?

Народний депутат України Анна Скороход виступила з трибуни Верховної Ради і розповіла про ситуацію в НІЕЗ “Переяслав”. Можливо, хтось із місцевої влади чи самих городян може заперечити її слова? Тоді б дуже хотілося, щоб це прозвучало публічно й відкрито. Адже саме це й могло б пролити багато світла на те, хто й чому покриває нинішнього керівника НІЕЗ “Переяслав”  Олексія Лукашевича.

Анна Скороход із трибуни ВР розповіла про кричущу ситуацію в НІЕЗ "Переяслав"

Анна Скороход:

Сьогодні хочу розказати про кричущу ситуацію в м. Переяслав, де знаходиться один з найбільших етнографічних музеїв і заповідників України.
Вже багато років нещадно розкрадається бюджет історико-етнографічного музею.
З 2014 року керівником його є славнозвісний Олексій Лукашевич – людина, на яку відкрито низку кримінальних проваджень про розтрату держмайна в особливо великих розмірах та зловживання службовим становищем.
Матеріальна шкода державі від його діяльності тільки по одній із угод складає 17,5 млн.грн. Було придбано кафе за 19,5 млн. при його публічній вартості на сайті ОЛХ у 2,5 млн.грн.
Спеціальна перевірка Мінкульту у 2019 році, перевірка Держаудитслужби 2018 року встановили розтрати бюджетних коштів в особливо великих розмірах, зловживання службовим становищем – було рекомендовано розірвати контракт з Лукашевичем.
Однак до сьогоднішнього дня він продовжує займати цю посаду.
Тільки протягом 2020 року НІЄЗом виплачено майже 1 млн.грн. за незаконне звільнення і буде ще виплачено біля 230 тис.грн., оскільки Лукашевич користуючись службовим становищем звільняє людей, які не погоджуються з його політикою.
Ситуація є кричущою, бо через бездіяльність керівництва НІЄЗу на межі знищення знаходиться Вознесенський собор та дзвіниця 17-го сторіччя, унікальна діорама битви за Дніпро, яка є другою в Україні і четвертою у світі.
Я особисто бачила те, що стан будівель є критичним.
7 вересня було проведено новий конкурс і якимось дивом знову обрано Лукашевича.
Мені не зрозуміло як комісія знову обрала його, не зважаючи на кримінальні провадження і розтрати держбюджету, Мінкульт нічого не робить.
Я вбачаю в цьому корупційну схему і звертаюсь до ДБР, Мінкульту та Кабміну з проханням не підписувати результати конкурсу на посаду директора НІЄЗу та розібратись в даній ситуації.
Посиланн на відео:
Нагадаємо, що саме завдяки нашому виданню оборудка із придбанням приміщення колишнього кафе “Старий вертеп” керівництвом НІЕЗ “Переяслав” у січні 2019 року стала відомою  громадськості та правоохоронним органам. Саме через її широке оприлюднення, на ці факти вже не можна було закрити очі й безпосередньо тим, хто має суворо контролювати правомірність витрачання державних коштів.
Але насправді інформація про придбання будівлі колишнього кафе «Старий вертеп», розташоваго поряд із музеєм Заповіту Т.Г. Шевченка вперше з`явилася наприкінці грудня 2018 року не в самій газеті, а у місцевій групі “Діловий Переяслав”. Розголос пішов після того, як на сайті Е-Дата 22 грудня 2018 року з’явилися дані про трансакцію щодо перерахування Національним історико-етнографічним заповідником “Переяслав” на рахунок Тимченко С.В. 19 млн. 447 тис. 668 грн. без ПДВ. 25 грудня 2018 року жителька міста Оксана Шевченко написала про це на своїй сторінці у ФБ, додавши, що, крім приміщення, там же було придбано ще й земельну ділянку по договору б/н вiд 18.12.2018р. за 541 тис. 719 грн. без ПДВ. Далі це питання почали вивчати журналісти “Ділового Переяслава”.
Анна Скороход із трибуни ВР розповіла про кричущу ситуацію в НІЕЗ "Переяслав"
Цікаво, що колишнє керівництво міста  разом з керівництвом НІЕЗ були змушені на це якось реагувати…. і 3 січня 2019 р. на сайті міської ради з’явилася інформація за підписом адміністрації НІЕЗ “Переяслав” про те, що “за сприяння Міністерства культури України у грудні 2018 року Національним історико-етнографічним заповідником «Переяслав» було придбано будівлю колишнього кафе «Старий вертеп», розташовану поряд із музеєм Заповіту Т.Г. Шевченка”. Мабуть, в такий спосіб просто хотіли показати громаді, що ніхто з них не боїться розголошення суми згаданої транзакції.
Але не так  сталося, як гадалося. І вже 8 січня 2019 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12019110240000009 було внесено дані щодо цієї оборудки, якою пізніше зайнялося Головне управління СБУ у м. Києві та Київській області. СБУ почало розслідування можливого завищення вартості будівлі колишнього кафе при її придбанні Національним історико-етнографічним заповідником «Переяслав».
За даними слідства, у грудні 2018 року генеральний директор заповідника Олексій Лукашевич купив у м. Переяслав Київської області у фізособи ділянку площею 0,1 га за 542 тис грн та будівлю кафе «Старий вертеп» площею 609 кв м за 19,45 млн грн.

Зокрема, було встановлено, що у 2018 року на Інтернет сайтах contry.ua та OLX було розміщено оголошення про продаж вказаного кафе за ціною $200 тис. (або 5,58 млн грн).

Підставою для визначення ціни об’єктів під час укладання угод стали звіти про оцінку майна від 14.12.2018, видані компанією «БТІ+Оцінка». За даними слідства, звіт про грошову оцінку будівлі та ділянки має певні ознаки фіктивності. Зокрема, оцінювач провів порівняльний аналіз вартості схожих об’єктів нерухомості, які в дійсності ніколи не виставлялись на продаж. Так, у звіті відображений об’єкт на продаж – кафе у м. Яготин, яке насправді є магазином і на продаж ніколи не виставлялося, і на фото зовсім інший невідомий об’єкт.

Відзначимо, що кримінальне провадження у січні відкрив слідчий відділ Переяслав-Хмельницького ВП ГУНП в Київській області. А у березні справу забрало Головне управління СБУ у м. Києві та Київській області.

Всі ці роки справа розслідувалася… Лукашевича то відсторонювали від займаної посади, то знову поновлювали на ній. Але апогеєм в цій історії стало те, що О.М. Лукашевича у вересні 2021 року знову (із 8 запропонованих комісії кандидатур) було обрано на посаду генерального директора НІЕЗ, до речі, за підтримки більшості членів трудового колективу….

Довідка:

Олексій Лукашевич із 2014 року й до сьогоднішнього дня являється керівником Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав». НІЕЗ «Переяслав» підпорядкований Міністерству культури України, фінансується з державного бюджету та спеціального фонду (власні надходження) і є головним розпорядником бюджетних коштів.

***

З матеріалами, які публікувалися протягом 2019-21 рр на сторінках газети “Діловий Переяслав” щодо прдбанням НІЕЗ “Переяслав” будівлі за завищеною ціною можна ще раз ознайомитися за цими посиланнями:

НІЕЗ “ПЕРЕЯСЛАВ” ПОТРАПИВ ПІД “ПРИЦІЛ” ПРАВООХОРОНЦІВ

НІЕЗ “Переяслав”: СБУ розслідує ймовірну переплату заповідником понад 10 мільйонів гривень

СБУ викрила схему відмивання грошей чиновниками колишнього Мінкульту і посадовців НІЕЗ “Переяслав”

СПРАВА ПРО “ВІДМИВАННЯ” 17 МІЛЬЙОНІВ: СУД ВІДСТОРОНИВ ДИРЕКТОРА НІЕЗ “ПЕРЕЯСЛАВ” ВІД ЗАЙМАНОЇ ПОСАДИ НА ПЕРІОД СЛІДСТВА

СУД ПРОДОВЖИВ СТРОК ВІДСТОРОНЕННЯ ВІД ПОСАДИ ГЕНДИРЕКТОРА НІЕЗ “ПЕРЕЯСЛАВ”

Директор заповідника НІЕЗ “Переяслав” купив непотрібну будівлю за завищеною в 8 разів ціною

Підготувала Світлана Помойницька

Більше новин читайте на сайті “Діловий Переяслав”

Відвідайте новий сайт БЕЗКОШТОВНИХ ОГОЛОШЕНЬ “Діловий Переяслав”.  Підписатися на наш сайт можна у Telegram