Директор заповідника НІЕЗ “Переяслав” купив непотрібну будівлю за завищеною в 8 разів ціною

Олексій Лукашевич потрапив під слідство. Прокуратура встановила, що група спільників діяла по спланованою схемою

Слідство встановило, що в 2018 році генеральний директор Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав» разом зі спільниками розтратили бюджетні кошти, які були виділені для заповідника Міністерством культури України. Вони також складали і видавали підроблені офіційні документи, і незаконно користувалися своїми становищем, повідомляє пресслужба  Офісу генпрокурора.

За даними слідства, порушники розробили детальний план, який полягав в тому, щоб придбати за більш, ніж 19 млн грн непотрібну адміністративну будівлю в Переяславі на Київщині, яка  насправді коштувала 2,5 млн грн. Його власниця – одна з учасниць групи.

При цьому за допомогою ще одного спільника–оцінювача учасники групи виготовили та використали підроблені звіти про оцінку майна із завищеною вартістю предмету оцінки, забезпечили і провели процедури самої закупівлі цього майна за державні кошти та уклали ряд цивільно-правових договорів. Внаслідок таких дій державі завдано шкоду на суму 17 млн грн, – йдеться у повідомленні

За процесуального керівництва Київської обласної прокуратури направлено до суду обвинувальний акт стосовно учасників організованої злочинної групи за фактами розтрати чужого майна шляхом зловживання службовим становищем, в особливо великих розмірах, складання та видачі завідомо підроблених офіційних документів, зловживання повноваженнями особами, які надають публічні послуги, та службового підроблення (ч. 5 ст. 191, ч. ч. 2, 4 ст. 358, ч.ч. 1, 3 ст. 365-2, ч. 1 ст. 366 КК України).

Досудове розслідування та оперативний супровід здійснювалися  Головним управлінням СБУ в м. Києві та Київській області.

P.S. До речі, ось копія цієї платіжки від 20.12.2018 року, про яку “Діловий Переяслав” написав у січні 2019 року

Директор заповідника НІЕЗ "Переяслав" купив непотрібну будівлю за завищеною в 8 разів ціною

Додатково:

Заповідник “Переяслав” є однією з найбільших наукових і культурно-освітніх установ України. До його складу входять: 371 нерухомий пам’ятник історії й архітектури українського народу, 26 тематичних музеїв, де зберігаються 166 тисяч експонатів. З 2014 року ним керував Олексій Лукашевич .

Більше новин читайте на сайті “Діловий Переяслав”

Відвідайте новий сайт БЕЗКОШТОВНИХ ОГОЛОШЕНЬ “Діловий Переяслав”.  Підписатися на наш сайт можна у Telegram