27 березня: Коронавірус на Київщині

27 березня в Київській області зафіксовано 32 випадки захворювання COVID-19. Лідирують за кількістю випадків Обухівщини і Києво-Святошинський район. Тим часом влада столичного регіону закликає бізнес відмовитися від спекуляцій на тлі загальної паніки і не підвищувати ціни на продукти харчування.

Про це стало відомо за підсумками онлайн-брифінгу в.о. голови Київської ОДА Василя Володіна спільно з генеральним директором Центру екстреної медичної допомоги Оксаною Шарко, який відбувся 27 березня.

Де хворі

За даними центру громадського здоров’я 27 березня на Київщині офіційно підтверджено 32 випадки захворювання на коронавірус.

Хворі – жителі сіл Дніпровська Хвиля, Козин, Романків і міста Обухів. 5 випадків зареєстровано в селі Лісники Києво-Святошинського району. 3 – в місті Бровари, 2 випадки дав Бориспільський район. По 1 випадку підтвердили в Ставищенському районі (смт Ставище), Ірпені, Білій Церкві, селі Фурси Білоцерківського району, Васильківському та Броварському районах.

Підозра на зараження зареєстровано у 67 осіб, з них 14 – в Обухівському районі, 18 – Києво-Святошинському районі, 7 – Броварському районі, 10 – Ірпені. 3 випадки дала Біла Церква, 6 – Вишгородський район, 5 – Бориспільський район, 3 – Фастівський район, 2 – Макарівський.

Медичне спостереження встановлено за 240 особами, які мали контакт з хворими.

“Як бачите, показник захворювання збільшився, однак порівняно з тенденцією поширення хвороби в інших країнах можемо сказати, що українській владі вдається утримувати ситуацію під контролем. У цьому, перш за все, велика заслуга лікарів, які зараз знаходяться в цій боротьбі на передовій”, – заявив в.о. глави адміністрації Василь Володін.

Крім того влади столичного регіону сьогодні роблять все можливе для нарощування кількості витратних медичних матеріалів – засобів індивідуального захисту лікарів і антисептиків, які будуть потрібні лікарням Київщини у зв’язку з епідемією коронавируса.

Разом з тим, їх кількість поки що залишається недостатньою. Особливо брак область відчуває щодо експрес-тестів на COVID-19.

Докупили маски і докуплять апарати ШВЛ

Київщина сьогодні очікує на нову поставку з Китаю засобів індивідуального захисту для лікарів і тестів на коронавірус. На стадії підписання знаходяться договори про покупку 46 апаратів штучної вентиляції легенів, 13 аналізаторів крові, по 10 тисяч комплектів протиепідемічного одягу і респіраторів для лікарів.

“У всіх інфекційних відділеннях медичних установ області є експрес-тести, мінімальний запас засобів індивідуального захисту лікарів та дезінфікуючі засоби. Я знаю, що їх менше, ніж повинно бути. Це відомо всім і ми навіть не намагаємося цього приховувати. Але ми не сидимо склавши руки, проводимо величезну роботу, яку поки не видно неозброєним поглядом, щоб справедливо і рівномірно забезпечувати медиків тим, що встигаємо придбати, працюємо на результат “, – запевнив Василь Володін.

Крім того, Київська ОДА відзвітувала про налагодження співпраці з підприємцями та благодійними фондами Київщини. З їх допомогою область має намір надати медичним працівникам додаткову матеріальну винагороду на період роботи зі стримування коронавіруса.

“У нас є меценати, відповідні фонди, з якими ми зараз активно працюємо для того, щоб вирішити це питання. Медики найближчим часом отримають відповідну матеріальну допомогу за ту важку працю, яку вони зараз роблять “, – зазначив Володін.

За його словами, райони також відгукнулися на подібну акцію благодійної допомоги. Так, наприклад, у Васильківському районі керівництво райради прийняло рішення збільшити медикам заробітну плату на 200%. А в Броварському районі шукають можливість виділити кошти медикам на 100-200% премій.

Дзвінки за екстреними номерами

Керівник служби екстреної медичної допомоги Київщини Олена Шарко заявила, що при Центрі в оперативно-диспетчерському відділі працює напрямок для пацієнтів, які підозрюють у себе захворювання на коронавірус і потребують консультації про свої дії.

“Істотно зросла кількість таких звернень. За день ми надаємо до 50 консультацій, тривалість кожної – від 4 до 40 хвилин, що є значним додатковим навантаженням на співробітників. Одночасно з протидією коронавірусу наш Центр продовжує виконувати свою поточну роботу. В середньому за добу оперативно-диспетчерський відділ отримує близько 1300 телефонних звернень. Бригади екстреної медичної допомоги області здійснюють понад 600 виїздів, 250 з яких закінчуються госпіталізацією хворих у відповідні медичні заклади “, – заявила Олена Шарко.

Ціни на їжу

В.о. голови Київської ОДА Василь Володін звернувся до торговельних мереж і закликав не спекулювати на цінах продуктів, користуючись громадської панікою через ситуацію з коронавірусом. У разі, якщо КОДА зафіксує безпідставне підвищення цін, органи Антимонопольного комітету вживатимуть заходів щодо порушників.

“Обласна державна адміністрація на постійній основі моніторить ціни на продукти. Ймовірно, що ці ціни можуть зростати. Це пов’язано в тому числі з тим, що серед населення є панічні настрої. Люди скуповують продукти з надлишком, більше, ніж купували в повсякденному режимі. Зростання цін пов’язане з наявністю попиту, а попит зростає через паніку. Тому ми працюємо над тим, щоб в умовах надзвичайної ситуації на території області забезпечити продовольчу безпеку “, – говорить Володін.

За його словами, обласна адміністрація проводить переговори з оптовими базами, тому немає підстав для переживань.

“Можу запевнити, що підстав переживати через можливу нестачу продуктів – немає. Це також звернення до торговельних мереж – НЕ спекулюйте на цінах. Якщо буде встановлено безпідставне підвищення цін, є компетентні органи, в першу чергу Антимонопольний комітет, які будуть відповідним чином реагувати “, – резюмував він.

Посівний – бути

За словами в.о. голови Київської ОДА Василя Володіна, посівна кампанія в Київській області відбувається в штатному режимі без будь-яких обмежень.

“Заборон немає за умови дотримання медичних заходів захисту у відповідності до затвердженої документами з придбання посівного матеріалу, агрохімікатів та інших засобів, необхідних для посівної. Тобто таких обмежень, які не дозволили б забезпечити посівну кампанію ні на рівні держави, ні на рівні області на сьогоднішній день немає “, – зазначив в.о. губернатора Володін.

Також він додав, що готуються зміни до рішень про надання дозволу на реалізацію запасних частин для сільгосптехніки, в яких може бути потреба у сільгоспвиробників.

Так, станом на 27 березня господарствами Київської області вже посіяно зернових і зернобобових культур на площі понад 25 тис. гектарів із 1155 тис. га запланованих. Для проведення комплексу весняно-польових робіт господарствами накопичено майже на 100% як дизпалива, так і бензину.