Уряд встановив коефіцієнт індексації пенсій, яка відбудеться в травні

Кабінет міністрів України прийняв постанову, згідно з якою планова індексація пенсій у 2020 році пройде з 1 травня, а коефіцієнт перерахунку пенсій складе 1,11. Про це йдеться на Урядовому порталі.

В постанові зазначається, що у 2020 році перерахунок пенсій проводиться з 1 травня відповідно до закону “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” та постанови Кабміну від № 124 від 20 лютого 2019 року.

Перерахунок “проводиться із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, який враховується для обчислення пенсії, в розмірі 1,11”.

При цьому у разі, коли розмір підвищення в результаті перерахунку пенсії, не досягає 100 гривень, встановлюється доплата до пенсії в сумі, якої не вистачає до зазначеного розміру.

Крім того, з 1 травня 2020 у разі, якщо щомісячний розмір пенсійних виплат з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації, не досягає 2100 гривень, таким особам надається доплата до пенсії в сумі, якої не вистачає до зазначеного розміру.

Раніше прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що з 1 травня відбудеться індексація пенсій на 11% відповідно до прописаних у постанові процедур і правил.

Нагадаємо, Пенсійний фонд України завершив фінансування пенсій за березень 2020 року.