Loading...

“Укргазвидобування” збільшила видобуток газу лише на 0,5%, хоча її прибутки зросли втричі – експерт

Підвищення вартості газу для населення доводили, серед іншого, необхідністю розвитку в Україні власного газовидобутку. “Укргазвидобування” поки не наростила обсяги видобутку природного газу.

За підсумками 2016 року державний  ПАТ “Укргазвидобування” збільшило свої прибутки в три рази, однак видобуток газу збільшило лише на 0,5%, незважаючи на те, що теза про нарощування Україною власного видобутку природного газу активно використовувався для обґрунтування підвищення вартості газу для населення. Про це в своїй статті для ZN.UA пише директор аналітичного центру “Інститут міста” Олександр Сергієнко.

За його словами необхідність підняття цін на газ пояснювалася, серед іншого, радикальним підвищенням закупівельної ціни на газ українського видобутку. “Саме зростанням закупівельної ціни українського газу з 1590 до 4849 грн за тисячу кубометрів (втричі!) і пояснювалася необхідність такого підняття цін на газ.

Що в результаті? Державне ПАТ” Укргазвидобування “в 2016 р теж наростило свої прибутки втричі, або на 200 %, а на скільки збільшився видобуток газу? Тримайтеся за стілець, хто цього ще не усвідомив, – на 0,5% “, йдеться в статті. Сергієнко уточнює, що в даному випадку мова йде не про нарощування видобутку, а про стримування його падіння.

У листопаді в НАБУ повідомляли, що прибуток ПАТ “Укргазвидобування” після ліквідації т.зв. “газової схеми” склав 162 мільйона 332 тисячi гривень. Таким чином, менш ніж за півроку держкомпанія отримала в п’ять разів більше прибутку, ніж за майже три роки співпраці з фірмами, підконтрольними народному депутату Олександру Онищенко.

Нагадаємл, що за минулий рік загальна сума заборгованості населенням України за оплату послуг ЖКГ збільшилася на 12,5 млрд грн, тобто більше ніж у два рази.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *