Loading...

Українців змушують користуватися «брудним» газом за завищеними цінами

Якість природного газу для населення в Україні не відповідає навіть мінімальним вимогам до газу в європейських країнах. Такі результати аналізу, проведеного фахівцями ГО “Громадський аудит”.

“Ми живемо за ГОСТом майже 30-річної давності, де абсолютно не враховуються сучасні технології видобутку і очищення газу. Тому населенню пропонується низькокалорійний газ, який вимагає додаткових обсягів споживання. Так, за вітчизняними нормами, теплота згоряння природного газу повинна бути як мінімум 7600 ккал / м3 (31,8 МДж – мегаджоуль), що менше мінімальних вимог до якісних показників газу в країнах ЄС, не кажучи вже максимальних, що доходять до 50 МДж. Загалом, європейці отримують газ із середньою калорійністю 40 МДж, що на 30% вище наших норм “, – розповідає керівник ГО” Громадський аудит “Максим Гольдарб.

Крім того, за його словами, в Європі газ доводять до потрібних фізико-хімічних показників спеціальної очищенням, в Україні ж цього не роблять. “Ось і відповідь на питання українських споживачів, які не розуміють, чому так довго у них закипає вода в чайнику. Нас зобов’язали платити за ринковими європейськими цінами за “брудний”, низькоякісний продукт, який абсолютно не відповідає їхнім стандартам якості “, – відзначає фахівець.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *