Українці витрачають на 20% більше газу, якщо отримують субсидію

Домогосподарства, які отримують субсидію, витрачають на 20% газу більше, ніж їх сусіди, які сплачують за паливо повну ціну.

Про це йдеться у статті на Економічній правді.

Для аналізу були взяті дані використання газу протягом двох останніх опалювальних періодів 60 тис сімей в Кіровоградській області.

Середнє питоме використання газу на потреби опалення осель субсидіантів було щонайменше в півтора рази більшим, ніж у несубсидіантів.

 Повідомляється, що на відміну від несубсидіантів, які оплачують газ за власний кошт, субсидіанти часто не платять за газ взагалі, оскільки субсидії достатньо для оплати всього обсягу спожитого газу з урахуванням так званого обов’язкового платежу.

Цей надлишок виникає через те, що субсидії нараховують за соціальними нормативами, які в багатьох випадках більші за фактичне споживання газу.

За останні чотири роки соціальний норматив на газ для індивідуального опалення переглядався чотири рази і знизився майже в 2,5 рази: з 11 куб м до 4,5 куб м на кв м опалюваної площі на місяць.

Крім того, переглядалися регіональні коефіцієнти для окремих регіонів та поверховості будівель, тривалість опалювального періоду та соціальна норма житла, на яку нараховується субсидія.

Оптимізація соціальних нормативів з одночасною грошовою монетизацією житлових субсидій створить реальні  механізми мотивації субсидіантів до ощадного споживання газу. Це дозволить підвищити ефективність використання державних коштів на програму субсидій і скоротити споживання газу.

За укрупненими оцінками, ці заходи можуть забезпечити скорочення використання газу на рік на 1,8-2,4 млрд куб м або на 15-20% від його загального споживання населенням. За ринковими цінами цей обсяг газу коштує 20-25 млрд грн

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *