Українці втратили $10 млрд в збанкрутілих банках

Українці втратили 273 мільярди гривень в збанкрутілих банках. Установи не повертають борги ні вкладникам, ні Нацбанку. Про це повідомляє Deutsche Welle.

На початку лютого суд заарештував майно компаній “АвтоКрАЗ” і “Росава” власника збанкрутілого банку “Фінанси і кредит” Костянтина Жеваго. Слідчі Генпрокуратури підозрюють службових осіб банку у виведенні з нього 5 мільярдів гривень, які взяли в Нацбанку. Коштів і досі не повернули.

Загальний борг неплатоспроможних банків перед НБУ на 1 січня складав майже 52 мільярди гривень, а перед клієнтами – 273 мільярда гривень. Нацбанк роздав банкам мільярди гривень і тепер не може їх повернути. Суди, які спочатку накладали арешти на майно акціонерів банків-банкрутів, тепер знімають їх.

Акціонери вважають, що банкрутство їхніх фінустанов було неправомірним і звинувачують Нацбанк у тиску.

“Розповсюдження Нацбанком недостовірної інформації можна розцінювати як свідому маніпуляцію та провокацію”, – заявив Олег Бахматюк у своєму відкритому листі до Президента та прем’єр-міністра України, акціонер ВіЕйБі Банку та банку “Фінансова ініціатива”.

Найбільшими боржниками Нацбанку, які надавали йому свої особисті гарантії повернути кошти є Олег Бахматюк (8,55 млрд грн), власник “Фінансів і кредиту” Костянтин Жеваго (1,5 млрд грн), акціонер “Імексбанку” Леонід Клімов (300 млрд грн) і власник “Дельта Банку” Микола Лагун. Жоден з них грошей не повернув.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *