Застаріле житло реконструюватимуть інвестори

Мінрегіон розробив та представив для громадського обговорення проект Закону України “Про внесення змін до Закону України “Про комплексну реконструкцію кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду”. Документ регулюватиме відносини, пов’язані з реалізацією проектів комплексної реконструкції кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду.

До застарілого житлового фонду віднесуть сукупність багатоквартирних будинків, технічний стан яких не відповідає основним вимогам до будівель і споруд, визначеним нормативними документами і нормативно-правовими актами, та які втратили первісні техніко-експлуатаційні показники (міцності, стійкості, надійності тощо) понад 40%.

Комплексну реконструкцію кварталів здійснюватимуть один та/або кілька інвесторів-забудовників.

Квартали (мікрорайони), які підлягатимуть комплексній реконструкції, визначать на підставі генеральних планів та детальних планів територій населених пунктів, з урахуванням технічного стану наявного житлового фонду, визначеного за результатами технічного обстеження та енергетичного аудиту.

Органи місцевого самоврядування прийматимуть рішення про віднесення багатоквартирних будинків до застарілого житлового фонду, яке оприлюднять в ЗМІ і в письмовій формі доведуть до кожного власника/наймача об’єкта нерухомого майна, розміщеного в межах кварталу застарілого житлового фонду.

Розгляд питання про відчуження земельних ділянок розташованих у межах кварталу (мікрорайону), який підпадає під програму реконструкції, припинятимуть при незгоді більше 25% власників таких земельних ділянок, про що власнику земельної ділянки надсилатимуть письмове повідомлення. Викуплять земельну ділянку у разі суспільної потреби та у випадку відсутності згоди її власника (власників) за рішенням суду.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *