Loading...

Український кокус в США відреагував на події в Авдіївці

Співголови Українського кокусу американського Конгресу закликали Росію негайно припинити ескалацію на сході України, а адміністрацію США – підтримати Україну і європейських союзників на тлі російської агресії.

Відповідний документ конгресмени і сенатори поширили у четвер.

“Ми закликаємо контрольованих Росією сепаратистів негайно припинити насильство в Східній Україні, поважати угоду про припинення вогню та вивести важке озброєння. Ми підтверджуємо нашу підтримку Мінським домовленостям та твердо стоїмо проти всіх зусиль, що заохочують військові дії проти України”, – наголошується в документі.

Американські законодавці висловили “глибоку стурбованість” через загибель людей та погіршення гуманітарної ситуації в Авдіївці внаслідок важких боїв, що спалахнули 28 січня. “За даними Організації ОБСЄ, щонайменше, вісім людей загинули за останні три дні та 17 тис. цивільних, у тому числі 2,5 тис. дітей, не мають доступу до води, електроенергії та тепла при морозних температурах. З кожним днем ​​продовження бойових дій вони опиняються у ще гіршому стані”, – зауважили американські законодавці.

Вони закликали владу США підтримати Україну і союзників в Європі: “Сполучені Штати повинні стояти пліч-о-пліч з нашими європейськими союзниками і народом України, який і раніше, і зараз демонструє свою волю бути суверенною і демократичною країною, вільною від зазіхань Росії”.

Члени американського Конгресу також “наполегливо закликали” російську владу “поважати людське життя й дотримуватися угоди про припинення вогню”.

Заяву підписали співголови Українського кокусу Конгресу США Енді Герріс, Марсі Каптур, Брайан Фітцпатрік і Сандер Левін.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *