Loading...

В НАБУ повідомили про різке зростання прибутку “Укргазвидобування” після ліквідації “газових схем” Онищенка

Прибуток ПАТ “Укргазвидобування” менш ніж за півроку з моменту припинення “газової схеми” сягнув 162,332 млн. грн.
Це вп’ятеро більше ніж майже за три роки спільної діяльності держкомпанії зі структурами, підконтрольними народному депутату Олександру Онищенку, повідомили в прес-службі НАБУ.
У відомстві зазначили, що кошти на рахунки державного підприємства почали активно надходити після ухвалення судом рішень про розірвання зазначених угод між державною компанією і підприємствами, підконтрольними Онищенку: ТОВ “Надра Геоцентр”, ТОВ “Фірма “ХАС” та ТОВ “Природні ресурси +”.

Майже трирічна співпраця цих структур із “Укргазвидобуванням” забезпечила останній всього 25,158 млн. грн. прибутку. Як повідомляв УНІАН, у червні НАБУ і Спеціалізована антикорупційна прокуратура заявили про викриття організованого злочинного угруповання, яке завдало збитків державі у розмірі більш як 3 млрд грн у результаті спільної діяльності на підставі угод, укладених з ПАТ «Укргазвидобування». Організатором корупційної схеми, за даними НАБУ, є народний депутат Онищенко.

5 липня Верховна Рада дала згоду на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання і арешт Онищенка. Але до цього він, користуючись депутатською недоторканністю, виїхав з України. НАБУ двічі викликало його на допит як підозрюваного, однак він жодного разу не з’явився.

9 серпня Солом’янський районний суд Києва дозволив затримати депутата Онищенка з метою його приводу для участі в розгляді клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. 18 жовтня у НАБУ заявили, що Інтерпол повинен протягом 30 днів повідомити рішення про можливість оголошення Онищенка в міжнародний розшук.

Директор НАБУ Артем Ситник спрогнозував, що справу Онищенка буде направлено до суду до кінця року. Ситник зазначив, що у розслідуванні «газової справи» НАБУ підійшло до фінального рішення. За його словами, незалежно від місцезнаходження головного фігуранта справи – Онищенка – НАБУ направить цю справу до суду. При цьому Ситник не виключив, що Онищенко може бути засуджений заочно.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *