Український історик дав несподіване пояснення революцій в Україні
В Україні в найближчому майбутньому навряд чи варто очікувати нових великих акцій протесту, які можуть перерости в новий Майдан
Революції, які трапилися в Україні, пов’язані з тим, що поліпшувався добробут середнього класу, однак поки країні новий Майдан не світить. Таку думку висловив історик, почесний професор Києво-Могилянської академії Ярослав Грицак, передає прес-служба Українського Католицького університету.
За його словами, нові революції відбуваються не тоді, коли економічна ситуація в країні погіршується, а навпаки – коли поліпшується.
“Для України характерна відносна бідність. Тобто, люди відчувають себе бідними в порівнянні зі своїм сусідом, або ровесником з іншої країни. І революція 2004 року, а згодом 2013 року відбулася саме завдяки тому, що насправді матеріальне становище середнього класу поліпшувалося. Зараз ми не можемо прогнозувати поліпшення рівня життя найближчим часом. Середній клас увійшов у фазу виживання. Тому навряд чи незабаром вибухне нова революція “, – розповів Грицак.
Нагадаємо, в 2004 році трапилася Помаранчева революція, яка боролася з режимом на той час президента Леоніда Кучми. Лідером того Майдану був в підсумку став президентом Віктор Ющенко. Варто відзначити, що на відміну від майбутнього євромайдан, в 2004 році все пройшло відносно мирно і без кровопролиття.
Через кілька років в Україні вибухнув новий Майдан – Революція гідності, у якої на цей раз було кілька опозиційних лідерів. Вона почалася в 2013 році з того, що правоохоронці режиму Віктора Януковича влаштувала побиття студентів на Майдані Незалежності, які протестували проти відмови влади від Євроінтеграції України. Після цього революція вступила в активну фазу і на вулиці вийшли тисячі людей, а пізніше стали розвиватися страшні події з вбивствами українців.