Українських пенсіонерів схиляють до відрахування внесків до недержавних ПФ
Але довіри до них немає. І на це є кілька причин
Продовжуючи тему підвищення пенсійних виплат українцям, обговоримо приховану рекламу недержавних пенсійних фондів (НПФ), яку озвучив заступник голови Пенсійного фонду України ПФУ Микола Шамбір. У коментарі виданню «Сегодня» він заявив, що громадяни, які платять внески в НПФ і досягли пенсійного віку, отримуватимуть дві пенсійні виплати – з ПФ, тобто солідарної системи, і з приватного фонду
Заступник голови ПФ сказав: «Людина вже сьогодні може платити в такий Фонд і виробляти додатковий внесок. За рахунок цього пенсія буде вищою. На жаль, у нас третій рівень недостатньо розвинений. Невелика кількість учасників (всього 1 мільйон чоловік) і недостатній розвиток самих фондів».
Ні для кого не секрет, що в Україні середня пенсія – найменша в Європі, хоча ціни на продукти харчування, медикаменти, тарифи на комунальні послуги цілком можна порівняти з європейськими, а часто і випереджають їх (деякі – в рази). Тому в уряді стурбовані скороченням дефіциту Пенсійного фонду і збільшенням пенсій українським громадянам. І перші кроки в цьому напрямку вже зроблені збільшенням вдвічі мінімальної заробітної плати.
Але … чиновники визнають, що забезпечити всіх українців високими пенсіями солідарна система пенсійних виплат самостійно не зможе, у зв’язку з цим пропонується запускати накопичувальний рівень, вкладаючи кошти в приватні пенсійні фонди.
А ось тут виникає істотна проблема. Може бути, в якійсь іншій країні такий підхід був би оптимальним, але тільки не в Україні. З такою нестабільною політичною, економічною, фінансовою обстановкою, та при існуючому найвищому в Європі рівню корупції, навряд чи вкладені кошти українських громадян зможуть зберегтися в цілості й схоронності …
Взяти хоча б галопуючу інфляцію. Адже навіть за останні три роки пенсіонери, які раніше отримували пенсії в розмірі $ 300, на даний момент мають пенсії в $ 65 і просять уряд, в коментарях до подібних новин, не збільшувати їм пенсії, а просто повернути їм колишні пенсійні виплати в тому ж розмірі, але в перерахунку на надійну валюту …
І скільки б в уряді не знаходили пояснень в неможливості підтримувати життєвий рівень свого населення на належному рівні, українські громадяни в більшості своїй дуже грамотні і все розуміють, їм не потрібні пояснення, їм потрібне повернення чесно заробленого.
А приватним пенсійним фондам народ не довіряє, це якщо сказати м’яко. І така довіра з’явиться тільки в тому випадку, якщо чиновники будуть отримувати подібні з народними зарплати і не “збирати валізи” через кілька років свого правління, як показує наша сувора дійсність …