УКРАЇНА ВВЕЛА ОБМЕЖЕННЯ ДЛЯ ФІЗОСІБ НА ВВЕЗЕННЯ ТОВАРІВ З-ЗА КОРДОНУ

За перевищення норми будуть накладати податки.

В Україні почали діяти нові правила ввезення фізичними особами товарів з-за кордону. Хто перевищуватиме ліміт – сплачуватимуть додаткові мита. Відповідний закон про зміни до Податкового кодексу надрукували в “Голосі Укаїни”.

Без мита можна ввозити товари в ручному або супроводжуваному багажі сумою до 150 євро (в аеропортах – до 1000 євро) і вагою до 50 кг. Такі правила діятимуть для тих, хто був відсутній в Україні більше 24 годин і в’їжджає до країни не частіше одного разу протягом 72 годин. За більш частого в’їзду без податків можна ввезти товари на суму тільки до 50 євро.

“Базою оподаткування є частина сумарної фактурної вартості таких товарів, що перевищує еквівалент 50 євро, з урахуванням мита, що підлягає сплаті”, – така нова норма введена в Податковий кодекс для тих, хто був відсутній в Україні менше 24 годин і в’їжджає до країни частіше одного разу протягом 72 годин.

Раніше безподатково товари вартістю до 500 євро і вагою до 50 кг можна було ввозити раз на добу, не перебуваючи за кордоном протягом мінімум 24 години, на чому будується бізнес багатьох так званих “човників”.