Україна почала розробку потужної зброї: що відомо про крилаті ракети “Нептун”

Україна повернулася до колись заморожених проектів модернізації комплексів крилатих ракет “Нептун” і “Коршун”.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на блог експерта в сфері розвитку ВПК України Максим Глущенко на OBOZREVATEL.

У випадку з комплексами з протикорабельними крилатими ракетами “Нептун” – за основу взята радянська протикорабельна ракета Х-35, над модернізацією якої працювали різні підприємства вітчизняного ВПК: Мотор Січ “,” Радіонікс “, конструкторське бюро” Луч “та інші.

 У 2016-2018 роках комплекс випробовували, дальність польоту склала близько 300 км.

Великий плюс цієї розробки в тому, що її виробництво можна налагодити лише на українських комплектуючих, а це і економія грошей, і завантаження замовленнями власних підприємств.

Ракета може мати три варіанти – корабельний, повітряний і наземний.

“Наскільки мені відомо, випробування ще будуть проводитися в нинішньому і наступному роках. І після їх успішного закінчення” Нептун “може надійти на озброєння”, – сказав Глущенко.

Також конструкторське бюро “Південне” повернулося до розробки крилатої ракети “Коршун”, проект якої почали в середині 2000-х, а потім заморозили.

“Дальність дії ракети (яка на надмалій висоті повинна бути непомітною для радарів) 280-300 км. Крім цього” Коршун “може бути модернізований з істотним збільшенням дальності польоту. При належному фінансуванні проект можна реалізувати в досить короткі терміни – 2-3 роки. ракету планують розміщувати не тільки на самохідній пусковій установці, але і на кораблях або літаках “, – зазначив експерт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *