Loading...

“Україна буде європейською, але бідною”. Про що говорили експерти в рамках проекту НВ Діалоги про майбутнє

Україна переживає переломний момент. Держава змінюється. Куди ми рухаємося? Що зміниться через 15 років? Якими будуть наші цінності? І чи пройшла країна точку неповернення в своїх змінах?.

Вчора, 7 вересня, відбулася перша лекція-відкриття проекту НВ Діалоги про майбутнє під назвою “Україна майбутнього”.

Відомий економіст, учений, президент Центру економічного розвитку Олександр Пасхавер, екс-міністр фінансів Словаччини Іван Міклош, історик, професор Українського Католицького університету Ярослав Грицак і головний редактор НВ Віталій Сич обговорили перспективи розвитку країни.

“Нас чекає повільне, але неухильне наростання європейських цінностей на противагу цінностям виживання. Якими ми будемо? Якщо говорити про зміни на рівні поколінь, ми станемо європейською країною. Але ми досить довго будемо бідною європейською країною “, – упевнений Олександр Пасхавер.

На думку Івана Міклоша, головне питання, яке стоїть перед Україною сьогодні, полягає в тому, як вона буде використовувати свій потенціал. “У разі проведення необхідних реформ у держави є потенціал сталого зростання економіки на рівні 6-7% ВВП на рік”, – підкреслив він.

Віталій Сич впевнений в зворотному: “Протягом найближчих декількох років домінуючою тенденцією в країні стануть вибори, і вони будуть заважати нашому політичному керівництву втілювати в життя радикальні реформи”. При цьому, як вважає Сич, якщо продовжиться тиск міжнародної спільноти і кредиторів, особливо американців, то є шанс, що певні зміни все ж відбудуться: “За нинішньої швидкості знадобиться ще 4-6 років, щоб був відчутний результат”.

Історик, публіцист, професор Українського Католицького університету Ярослав Грицак був менш оптимістичний: “Моя суб’єктивна думка і думка багатьох сильніших експертів така: Україна не пройшла точку неповернення. Більш того, у мене є відчуття, що ми починаємо поступово рухатися назад”.

“Погана новина в тому, що вікно можливостей для України закрилося, – додав він. – Хороша новина в тому, що відкрився коридор. І цей коридор можливостей довгий. (…) Люди, яким сьогодні 20-25 років, постаріють. Коли їм буде 40-50, за правилами, умовно кажучи, політичної біології, вони зможуть прийняти владу”.

Всього в лекції «Україна майбутнього» взяли участь близько 170 осіб. У залі серед гостей були присутні колумністи НВ.

Діалоги про майбутнє – цикл лекцій відомих економістів, успішних бізнесменів, викладачів, істориків і мислителів НВ. Всього в рамках проекту відбудеться 7 лекцій про світ, освіту, економіку та саморозвиток.

Наступна лекція – 21 вересня.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *