Українці скаржаться на захмарні лютневі платіжки за опалення: в чому справа?

Представники регіональних теплокомуненерго розповіли, як насправді в Україні на даний момент йдуть справи з нарахуваннями за тепло. Про це пише Страна

Українці масово скаржаться на захмарні лютневі платіжки, що побили всі рекорди – багато мешканців багатоповерхівок отримали рахунки за опалення в півтора-два рази більші, ніж за січень. При цьому переплата, якщо порівнювати з січнем, у всіх різна – від 200-300 гривень до 1-1,5 тисячі і більше.

Так, в одному з комунальних теплоенерго нагадали про меморандум, під яким підписалися представники кількох міст, пообіцявши не підвищувати в цьому опалювальному сезоні тарифи для населення, зазначивши, що він працює, однак чомусь в одну сторону.

При цьому там пояснили, що це пов’язано з тим, що Нафтогаз продає їм газ не по 6,99 гривень за куб, як для населення, і навіть не по 8,5 гривень, як закладено в тарифах на опалення, а практично по 10 гривень з доставкою виходить. А ось платити за газ зараз вони повинні виходячи з ціни 6,99.

«Все, що зверху – можна в розстрочку до жовтня, штрафи нараховувати не будуть. Обіцяють потім цю різницю покрити з бюджету. Але в рамках країни там величезна сума – 6,5 млрд гривень за сезон. У масштабах середнього комунального підприємства це десятки або сотні мільйонів. Коли нам їх повернуть і що буде, якщо влада раптом не встигне надрукувати ці 6,5 млрд? Чим розрахуватися восени з НАКом і як отримати номінацію на газ на наступний опалювальний сезон. Адже, якщо будуть борги, газу нам уже не дадуть, а своїх грошей, щоб купити, теж немає. Так що при такому розкладі наступного опалювального сезону в багатьох містах взагалі може не бути. Я вже не кажу про те, що наростає вал інших проблем – борги по комуналці рекордні, оборотних коштів у підприємств немає від слова зовсім. За що мережі ремонтувати і платити людям зарплати – незрозуміло. Ми просто котимося в комунальну безодню », – пояснили в в комунальному теплоенерго.
Тим часом, в іншому регіональному КП повідомили, що в такій ситуації вони, бувають випадки, що і нараховують людям по максимуму, сподіваючись хоч якось залатати діри в своїх бюджетах.

За словами експерта енергоринку Олега Попенко, станом на 1 лютого борги населення по комуналці досягли рекордних 81 млрд гривень – лише за січень вони зросли на 10%.

«Фактично це вже безповоротна сума. Якщо раніше борги росли в основному в опалювальний період, а навесні і влітку люди їх погашали, хоча б частково, то зараз багатьом просто нічим платити, Уже до 1 березня борги населення за комуналку виростуть до 84-85 млрд », – сказав він.

Більше новин читайте на сайті “Діловий Переяслав”