У Зеленського з Путіним “різні погляди” на вибори та кордон, а питання газу “розблокували”

Зеленський на брифінгу чотирьох лідерів після Нормандських переговорів у Парижі

Президент Володимир Зеленський наполягає, що Україна має отримати контроль над кордоном з Росією перед виборами на Донбасі, а президент Росії Володимир Путін вимагає виборів і лише потім передачі кордону під контроль України.

Питання транзиту газу, за словами Зеленського, “розблокували”.

Про вибори та контроль кордону Україною: “У нас із президентом РФ, кажу відверто, різний абсолютно погляд з приводу передачі кордону і коли це можливо. І, дійсно, президент РФ каже, що в Мінську (Мінських домовленостях – ред.), те що наш колишній президент Петро Олексійович підписував, передача кордону може бути лише після виборів.

 Я, звісно, піднімаю питання про те, щоб передача кордону була до місцевих виборів.

Поки що у нас різний погляд, але я думаю, що не випадково у нас буде зустріч через кілька місяців і не випадково у нас буде зустріч чотирьох лідерів.

Ми зобов’язані знайти вихід”.

Про газ: “Обговорювали питання транзиту газу на двосторонній зустрічі. Але я вперше таке бачу – в житті в мене не така велика практика – коли я кажу “двостороння зустріч”, а сиділо з різних сторін від нас по сім людей.

Це питання (про газ – ред.) ми розблокували і вже на рівні радників буде обговорюватися можливість, форма, об’єм, ціна, деталі договору про транзит газу”.

 Зеленський також відзначив, що вибори і кордон – найскладніші питання “які сьогодні були”.