У Зеленського назвали офіційну причину розпуску ВР і “найбільш допустиму” дату дострокових виборів

Президент Володимир Зеленський в своєму указі про розпуск парламенту буде опиратися на норми Конституції. Про це сказав радник президента з юридичних питань Андрій Богдан.

“Пункт перший статті 90 (Конституції України – ред.) – це відсутність коаліції у Верховній Раді”, – сказав він, відповідаючи на питання, яка причина буде вказана в указі президента про розпуск Верховної Ради.

“Указ президента не може ґрунтуватися на будь-яких рішеннях будь-яких суддів. В даному випадку – це буде оцінка правової ситуації, що склалася у Верховній Раді. Цей указ буде ґрунтуватися виключно на Конституції України”, – додав Богдан.

Крім того, він заявив, що оптимальною датою дострокових виборів Верховної Ради у Володимира Зеленського вважають 21 липня. Про це він сказав на брифінгу у вівторок після зустрічі президента з керівниками фракції.

За його словами, консультації пройшли дуже конструктивно і практично всі представники фракції погодилися з можливістю розпуску.

“Були спори щодо конституційності, законності, можливості оскаржити такий указ. Проте при його наявності всі партії і фракції задекларували готовність і бажання йти на вибори”, – сказав він.

 “Ми вважаємо, що це буде дуже важливий крок для оновлення парламенту з для заведення до Ради нових, прогресивних, молодих облич, які мають бажання і можливість працювати на Україну”, – додав радник Зеленського.

За його словами, указ про розпуск ради буде підписаний найближчим часом і оприлюднений у “найближчі дні”.

“Ми бачимо для себе найбільш допустиму дату голосування 21 липня 2019 року”, – сказав Богдан.

Він додав, що наразі йдуть ще консультації з Центральною виборчою комісією щодо процедур самих виборів і можливо буде звернення до голови Верховної Ради Андрія Парубія щодо скликання “позачергової сесії” на 22 травня і ухвалення змін до закону про вибори депутатів.

Лідер фракції “Радикальної партії” Олег Ляшко заявив, що дострокові вибори Верховної Ради можуть відбутися 21 липня. Про це він сказав журналістам під Адміністрацією президента після консультацій нового президента Володимира Зеленського з лідерами фракцій щодо розпуску парламенту.

“Ми розраховуємо, що буде змінено виборче законодавство. Ми йдемо на дострокові вибори для того, щоб перемагати”, – зазначив Ляшко.

На запитання ,коли відбудуться вибори, лідер “радикалів” відповів: “Я думаю, що указ президента… Зараз за результатами розмови він направить листа голові парламенту про проведення позачергового засідання Верховної Ради для зміни виборчого законодавства”.

 “Орієнтовно вибори на 21 липня. Указ може з’явитися завтра. Вибори – на 21 липня“, – заявив Ляшко.

“Я вважаю: немає чого тягнуть, вибори треба проводити. Але важливо змінити виборчу систему”, – додав він.

У свою чергу, перша віце-спікер парламенту Ірина Геращенко сказала, що дострокові вибори народних депутатів можуть відбутися і 28 липня.

Ляшко також пожалівся: “Стандарти прозорості й відкритості, які нам обіцяла нова влада, їх немає. Телефон забрали. Ніхто не захотів, щоб у прямому ефірі люди бачили ці консультації.

“Повірте мені, це було захопливе зрєліщє, про яке ми обов’язково колись розкажемо” – запевнив лідер “Радикальної партії”.

Голова фракції БПП Артур Герасимов заявив, що партія Петра Порошенка готова до виборів.

“Блок Петра Порошенка “Солідарність” готовий до дострокових парламентських виборів і обов’язково братиме в них участь. Щодо юридичного аспекту (у розпуску Верховної Ради – ред.) – є порушення Конституції. Але виборів не боїмося, до них готові”, – сказав він.

Лідер фракції “Народного фронту” Максим Бурбак заявив, що підстави для розпуску Верховної Ради відсутні.

“Жодної підстави (для розпуску Ради – ред.) я не вбачаю. Тому вважаю, що це більше політичне рішення для того, щоб запустити перевибори до Верховної Ради, скориставшись рейтингом. Цілком логічно, що Зеленський хоче завести депутатську фракцію у Верховну Раду”, – сказав він.

Водночас Бурбак додав, що “Народний фронт” піде на вибори.

“Депутати “Народного фронту” прийняли рішення щодо участі у сумнівних дострокових  виборах. Ніхто за крісла не тримається. Ми готові відстоювати той курс і ті ідеї, які ми з 2014 року відстоюємо в парламенті”, – підсумував Бурбак.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *