Чи вийде у Зеленського провести вибори на Донбасі

У президента Володимира Зеленського розраховують провести вибори на окупованій території Донбасу вже в 2020 році. Так, планується, що чергові місцеві вибори пройдуть одночасно по всій території України вже цієї осені. Правда, про Крим чиновники нічого не говорять.

На чиїх умовах будуть проведені вибори, і чи готові до цього жителі окупованих територій – читайте в OBOZREVATEL.

Головне:

Помічник президента України Андрій Єрмак припустив, що на черговій зустрічі нормандської четвірки “сторони зможуть домовитися про проведення виборів на Донбасі. Вони мають відбутися разом із черговими місцевими виборами в Україні в кінці жовтня 2020 року. В ОРДЛО ж наполягають на проведенні виборів тільки на своїх умовах, що диктуються Російською Федерацією.

В Україні сумніваються в можливості провести демократичні вибори на Донбасі в такий короткий термін.

Вибори на Донбасі стануть темою зустрічі в “нормандському форматі”

Про це заявив помічник українського президента Андрій Єрмак. За його словами, до наступної зустрічі “нормандської четвірки” Україна повинна пропрацювати новий пакет домовленостей, який допоможе узгодити майбутні вибори на окупованих територіях.

“Сподіваюся, що ми зробимо такі кроки для того, щоб місцеві вибори, за українським законом, пройшли по всій території України (включно з ОРДЛО, – Ред.) у кінці жовтня”, – сказав він.

Відзначимо, що зустріч лідерів країн “нормандського формату” повинна відбутися в кінці березня-початку квітня 2020 року. Однак у своїй заяві від 1 лютого Єрмак говорить про більш пізній рядок: “Уже через три місяці буде наступна зустріч лідерів у “нормандському форматі”. Я сподіваюся, що вона відбудеться, і я дуже сподіваюся, що Україна прийде на цю зустріч із новим пакетом домовленостей”.

Ймовірно, розглядається можливість проведення саміту наприкінці квітня-початку травня.

Камінь спотикання

Основним спірним моментом у спробах сторін домовитися про проведення виборів на Донбасі – це порядок виконання пунктів мінських угод. Україна наполягає на виведенні всіх іноземних незаконних збройних формувань і взятті під контроль кордонів з РФ до виборів, на що звернув увагу й сам помічник Зеленського.

“У мене, як і у всіх, багато питань до Мінських угод, але це єдиний документ, який сьогодні узгоджений, підписаний, і там дійсно є положення, згідно з яким кордон передається після виборів. Президент Зеленський сказав у Парижі, що ми не можемо з цим погодитися, тому що це суперечить українському законодавству”, – прояснив він.

За словами Єрмака, саме тому українська сторона порушує питання про те, як сьогодні зробити так, щоб кордон до виборів був переданий під контроль України.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *