У Європейській солідарності обурені діями влади після трагедії літака

Виступ Геращенко на погоджувальній раді Верховної Ради

Співголова фракції “Європейська солідарність” Ірина Геращенко звинуватила команду президента Володимира Зеленського у неналежній реакції на катастрофу літака “Міжнародних авіаліній України” в Ірані. Геращенко: “Перший, по суті, серйозний зовнішньополітичний виклик показав повну деградацію державних інститутів управління. Уся влада, усі “слуги” відправилися на відпочинок. Народ залишили на Мендель, яка єдина подавала ознаки життя у Фейсбуці. Коли треба було вже працювати штабу відповідному, силовий блок, профільні міністри, найвище керівництво держави кілька днів не могли зібратися на відповідні засідання (насправді, один день – ред.).

Виникає багато запитань, хто саме дав директиви і хто понесе відповідальність за те, що посольство у своєму офіційному повідомленні повністю виключило версію теракту, відразу сформувавши неправильно позицію української сторони у цій трагедії.

Російська Федерація 5 років робить усе, щоб піти від відповідальності за збитий MH17. І зараз українська влада намагається у цьому їм сприяти, коли віддають Цемаха, причетного до збиття “Боїнга”, в рамках так званих обмінів. Або коли навіть не згадують про те, що Російська Федерація так само може бути причетна до страшної трагедії з нашим літаком”.

Геращенко переконана, що Україна повинна “вимагати проведення Радбезу ООН із відповідною директивою і озвучити і питання можливої ролі Російської Федерації в постачанні ракет Ірану – в тому числі й таких, які не обладнані системами розпізнавання цивільних літаків”.

Також, на її думку, слід вимагати створення спеціальної міжнародної групи і створити спеціальну групу в Україні з підготовки позову до Ірану.

Геращенко дорікнула Зеленському за те, що він привітав Путіна з Новим роком, але не згадав про те, що “російська сторона не виконала жодного пункту  з останнього саміту “нормандського формату” в Парижі”: до 31 грудня так і не оголосили режим тиші, у цьому році загинули вже 4 захисники і десятки поранено, Росія видала Україні кілька десятків людей – але не видала ще сотні.

Вона також вимагає, щоб цього тижня Верховна Рада нарешті узаконила статус заручників, політв’язнів і військовополонених – щоб люди, які повернулися після катувань, отримали соцгарантії.