У яких випадках українцям необхідно повернути гроші, нараховані за субсидію

В Україні триває програма нарахування субсидій на оплату комунальних послуг споживачам з низьким рівнем доходу. Державною допомогою скористалося вже близько 6 млн українців. Для багатьох споживачів отримання компенсації є єдиною можливістю оплачувати комунальні послуги і не накопичувати борги. При цьому, деякі споживачі намагаються приховати рівень доходів або іншу інформацію, щоб отримати субсидію.

Чиновники обіцяють перевірити всіх субсідіантов, і ті, хто отримав субсидію безпідставно, повинні будуть її повернути. Це прописано в «Порядку повернення коштів, надміру виплачених за призначеними субсидіями», який був затверджений наказом Міністерства праці та соціальної політики України, Міністерства фінансів України, Міністерства юстиції України від 29.12.97 (остання редакція – від 26.08.2014 року).

У документі значиться, що нарахування субсидії припиняється, а вже виплачені кошти підлягають поверненню в наступних випадках:

– Виявлення свідомого подання громадянами документів з неправильними даними про доходи і майновий стан всіх зареєстрованих у житловому приміщенні осіб, приховування заробітку або іншого доходу, надання фальшивих документів;

– Виявлення помилки в розрахунку розміру призначеної субсидії;

– Виявлення неправильних відомостей, виданих юридичними особами (довідки про доходи, про склад зареєстрованих осіб, про забезпеченість житловою площею та комунальними послугами) і фізичними особами-підприємцями (довідки про доходи);

– Виявлення прихованої інформації про набуття права власності на житло іншою особою, яка не була в ньому зареєстрована на перше число місяця, з якого призначена субсидія.
Джерело: domik.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *