У ВР пропонують продавати алкоголь і тютюн тільки у спеціалізованих магазинах: ніяких супермаркетів, продуктових лавок і АЗС

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт, яким хочуть змінити точки продажу алкоголю, сигарет, електронних сигарет, IQOS і Glо. Продавати ці товари планують тільки в спеціалізованих магазинах.

Де хочуть продавати алкоголь і тютюн?

Ініціатором документа виступив член комітету ВР з питань молоді та спорту, нардеп від “Слуги народу” Георгій Мазурашу. Він пропонує, щоб пиво, алкогольні та слабоалкогольні напої, столові вина, тютюнові вироби, електронні сигарети й рідини до них, а також пристрої для споживання тютюнових виробів без їхнього згоряння продавалися тільки в спеціалізованих стаціонарних торгових точках.

Інші товари в цих магазинах, крім перелічених, продаватися не можуть. Тому реалізовувати алкоголь і тютюн буде заборонено в приміщеннях торговельних організацій, які продають продукти харчування, товари дитячого асортименту та спортивні товари.

Як і раніше, продаж алкоголю й тютюну буде заборонено:

особами та особам, які не досягли 18 років;

у приміщеннях і на території навчальних закладів та закладів охорони здоровя (крім ресторанів на території санаторіїв);

у закритих спортивних спорудах (крім пива у пластиковій тарі);

з торгових автоматів;

у споживчих упаковках, що містять менш ніж 20 сигарет;

з рук;

у непризначених для цього місцях торгівлі;

на полицях самообслуговування. Винятком є сигарети в блоках, алкогольні та слабоалкогольні напої, вино й пиво.

Виходить, що сигарети і алкоголь можуть зникнути з полиць продуктових магазинів, їх стане важче купити в торгових центрах, на зупинках або на заправках. Для цієї продукції потрібно облаштовувати спеціалізовані місця.

У разі порушення вимог для суб’єктів господарювання планують передбачити штраф – 10 прожиткових мінімумів працездатних осіб, встановлених на момент сплати штрафу. Зараз він становив би 23 790 грн.

Більше новин читайте на сайті “Діловий Переяслав”

Відвідайте новий сайт БЕЗКОШТОВНИХ ОГОЛОШЕНЬ “Діловий Переяслав”.  Підписатися на наш сайт можна у Telegram