У цьому році до ЗСУ призиватимуть офіцерів запасу, які ще не служили

Начальник відділу комплектування офіцерським складом управління персоналу штабу Командування Сухопутних військ ЗСУ Сергій Волков, заявив, що у 2020 році до війська призиватимуть офіцерів запасу. Про це повідомляє “АрміяInform”.

“Мова йде про офіцерів запасу у віці до 43 років, які не проходили військової служби, але закінчили кафедри військової підготовки, отримали військове звання офіцерського складу та знаходяться в запасі”, – розповів Волков.

Водночас, він уточнив, що наразі Міноборони не видало відповідного указу.

“Поки що жодного наказу не видано, і не визначені терміни, коли їх призивати, але початкова організаційно-планова робота в військкоматах з цією категорією військовослужбовців вже йде. Збирають послужні картки, уточнюють картотеки, кількість цих офіцерів”, – зазначив Волков.

 За його словами, відповідальність і організація цієї роботи покладено на військові комісаріати. Туди вони повинні з’явитися і пройти медогляд. Але вже після того, як визначать обсяги облікових спеціальностей ці офіцери повинні відповідати умовам для проходження служби за станом здоров’я і не мати відстрочок.

“Потім у військкоматах проведуть атестаційні комісії, і після цього офіцерів можуть призвати на військову службу – на 18 місяців. Призивають шляхом зарахування слухачами курсів перепідготовки та підвищення кваліфікації військових вузів. Три місяці дано на підготовку за військово-обліковою спеціальністю. І потім – призначення для проходження військової служби, як правило, не бойових частинах ЗСУ”, – сказав Волков.

Він уточнив, що офіцерів запасу не залучають до участі в операції Об’єднаних сил. За 6 місяців з дня призову вони можуть укласти контракт на проходження військової служби на строк від 1 року. Лише після того, як вони укладуть контракт їх можуть залучити до участі в ООС. Після закінчення 18-місячного терміну служби їх звільняють встановленим порядком в запас.

  • Нагадаємо, 8 лютого міністр оборони Андрій Загороднюк заявив, що осіб віком 18 та 19 років призиватимуть на службу виключно на добровільній основі.