У центрі Москви активіст вийшов на пікет із плакатом “Крим – це Україна”

У центрі російської столиці Москви на Манежній площі громадський активіст Костянтин Котов вийшов на одиничний пікет із плакатом “Крим – це Україна”.

Фотографії пікету Котова опублікувала у Facebook користувач Євгенія Романова, пише Радіо Свобода.

До активіста, що тримав у руках плакат, на якому Крим зображений у кольорах українського прапора, підходили співробітники російської поліції.

Чи був активіст затриманий невідомо.

Через п’ять років після анексії Криму Росія зазнала збитків на понад 150 мільярдів доларів і продовжує втрачати кошти. Про це йдеться у матеріалі Bloomberg Economics.

 

Зазначається, що окрім накладених санкцій, Росія також витрачає шалені кошти на інтеграцію Криму до свого складу, будуючи там дорогі електростанції та мости.

Таким чином, ВВП Росії на кінець 2018 року був на 10%  менший, аніж прогнозувалось наприкінці 2013 року. 5,6% забрали міжнародні санкції, а ще 4,2% – падіння цін на нафту. У грошовому еквіваленті ця різниця становить понад 150 мільярдів доларів.

Водночас, розмір середніх зарплат у Криму поступово зростає, тоді як у загальному по Росії це відбувається повільнішими темпами. Це говорить про те, що уряд РФ витрачає чималі кошти із держбюджету на дотації анексованому півострову.

Санкції та економічні збитки впливають і на громадську думку росіян. Зокрема, у березні 2019 року 39% росіян заявили, що анексія Криму дала більше хорошого, аніж поганого, тоді як у грудні цей показник був на рівні 67%. Водночас, також 39% вважають, що захоплення півострова у рівній мірі дало як позитивні, так і негативні наслідки. У 2014 році таких було лише 15%. Лише 7% росіян вважають, що анексія була для Росія більше поганим, аніж хорошим явищем.

Нагадаємо: 

  • 16 березня 2014 року на території Криму і Севастополя відбувся так званий “референдум” про статус півострова, за результатами якого Росія включила Крим до свого складу, заперечує окупацію півострова і називає це “відновленням історичної справедливості”.
  • 18 березня президент РФ Володимир Путін оголосив про “приєднання” Криму до Росії.
  • Верховна Рада України офіційно оголосила датою початку тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією 20 лютого 2014 року.
  • Україна, ЄС і США не визнали результати голосування на “референдумі”, міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Також країни Заходу запровадили низку економічних санкцій щодо РФ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *