У Світовому банку кажуть, що варто зупинити стрімке зростання “мінімалки” в Україні
Про це в інтерв’ю DT.UA сказала економіст Представництва Світового банку в Україні Анастасія Головач.
“Наразі дуже важливо зупинити стрімке зростання МЗП до того моменту, поки не буде завершено основні структурні реформи в економіці. Крім того, будь-які підвищення заробітних плат і надбавок у державному секторі наразі теж небажані, оскільки зрештою вони матимуть негативні наслідки для економічного зростання. Тобто чистий економічний ефект від них буде негативним, — обмежена кількість населення виграє від збільшення своїх доходів, тоді як решта економічних агентів постраждають”, – сказала Головач.
Вона нагадала, що у 2017 році МЗП фактично подвоїли, а у 2018 році – збільшили ще на 30%. Крім того, і вчителі, і лікарі отримали додаткові секторальні надбавки.
За її словами, таке зростання мінімальної зарплати можна розглядати як один із чинників зростання інфляційого тиску.
“Якщо порівнювати із зіставними європейськими країнами, то і 9,6% — це багато, а 11 — це дуже багато. З одного боку, на ці видатки йдуть кошти, які могли б інвестуватися в інфраструктуру, а з іншого — вони формують попит у тих секторах, які не можуть забезпечити нам сталого економічного зростання і частково є чинниками тиску на інфляцію”, – наголосила Головач.
Як повідомляв Укрінформ, в Україні з 1 січня 2017 року мінімальна зарплата зросла до 3200 грн.
З 1 січня 2018 року мінімальну заробітну плату в Україні підвищено до 3723 грн, з 1 січня 2019 року – до 4173 грн.