У Росії кажуть, що не допустять “перекриття кордону” з Донбасом
Росія не допустить роботи миротворців ООН на всій території Донбасу, захопленої бойовиками, включаючи свій кордон.
Про це заявив заступник міністра закордонних справ РФ Григорій Карасін в інтерв’ю виданню “Коммерсант“.
На запитання, чи можна очікувати, що “блакитні каски” з’являться на сході України в 2018 році, він відповів: “Сподіваюся, що наступного року нам вдасться зробити кроки в цьому напрямку, але цей рух не повинен відбуватися за рахунок політичних інтересів Донецька і Луганська”.
“Із запропонованої нами резолюції видно, що головним завданням миротворців має стати забезпечення безпеки спеціальної моніторингової місії ОБСЄ. Ми бачимо штучні спроби змінити цю концепцію в сторону впровадження якоїсь зовнішньої адміністрації на південному сході з перекриттям кордону між Донбасом і Росією”, – сказав Карасін.
“Про це не може бути й мови. Росія ніколи цього не допустить. Ми виступаємо за те, щоб миротворці ООН охороняли спостерігачів ОБСЄ, у цьому власне суть нашої пропозиції. Навколо цієї резолюції має бути велика дипломатична і політична робота”, – заявив він.
Карасін також заявив, що відкликання російських офіцерів зі Спільного центру координації та контролю режиму припинення вогню (СЦКК) не було раптовим рішенням:
“Ми направили в МЗС України чотири ноти з вимогою припинити обмеження прав наших офіцерів, які перебувають на українській території. Тим більше, що СЦКК було створено з ініціативи Києва в 2014 році. Передбачалося, що в цьому центрі працюватимуть і представники Донецька та Луганська, але в 2015 році Київ відкинув їх. А пізніше почав принижувати і наших офіцерів”.
“Це стосується побутових питань, оглядів на кордоні (аж до роздягання), та й людського спілкування. Терпіти це було неможливо. Жодних відповідей на наші ноти ми не отримали, тому було прийнято виправдане рішення відкликати звідти наших офіцерів”, – уточнив заступник голови МЗС РФ.
На запитання, чи можуть повернутися російські військові в СЦКК, Карасін відповів: “У нашому житті нічого неможливого немає, але для цього треба змінити позицію Києва, зробити так, щоб умови були гарантованими, а не залежали від волі якогось українського політика”.
“Це повинен бути міжнародно затверджений кодекс ставлення до наших офіцерів. Я думаю, що це теоретично можливо”, – заявив він.