У регіонах проведуть перевірки щодо використання держкоштів

З квітня почнуться перевірки раціонального використання державних коштів, спрямованих на розвиток регіонів.

Про це повідомив прем’єр-міністр України Володимир Гройсман аід час Години уряду у ВР минулої п’ятниці

Він запевнив, що в разі виявлення неякісних робіт, зокрема, з реконструкції об’єктів соціальної інфраструктури, буде ініціювати звільнення відповідальних.

“Я дав доручення, і ми створюємо зараз спеціальні мобільні групи, які перевірятимуть області на використання бюджетних ресурсів, на застосування повноважень, на вплив абсолютно на всі процеси в країні”, – сказав глава уряду.

За словами В.Гройсмана, в нинішньому році на вирішення проблем регіонів через механізми регіонального розвитку направляють понад 12 млрд грн.

Як використовують державні кошти, наскільки якісно виконують роботу та чи не зловживають повноваженнями. Місцевих посадовців перевірятимуть спеціально створені мобільні групи. Про це йдеться в сюжеті Радіо НВ.

Перевірки областей розпочнуть вже з квітня. Але критерії, за якими оцінюватимуть голів обласних та районних адміністрацій, досі чітко не визначені, заявив у коментарі Радіо НВ голова Комітету виборців України Олексій Кошель.

Уряд здійснює моніторинг роботи голів ОДА та РДА, але не враховує показники боротьби з корупцією, співпрацю з органами місцевого самоврядування, реагування на надзвичайні ситуації. До складу мобільних груп, які перевірятимуть керівників місцевого рівня за вказівкою уряду, мають увійти і незалежні експерти, вважає Кошель. А щоб не було спокуси корумпувати комісії, які здійснюватимуть перевірку, потрібні зрозумілі критерії оцінки.

За словами Кошеля, органи місцевого самоврядування часто можуть нераціонально використовувати кошти. Але й контроль за цим є мінімальним. А врегулювати це питання слід на законодавчому рівні, зазначив експерт.

Источник

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *