У Польщі озвучили “перелік справ, які країна хоче вирішити з Україною”

Міністр закордонних справ Польщі Вітольд Ващиковський заявив, що його країна буде підтримувати Україну у справах протидії Росії чи в дипломатичній сфері. Але й немало вимагатиме.

Під час свого виступу очільник зовнішньополітичного відомства Польщі підкреслив, що “перелік справ, які Польща хоче вирішити з Україною, є коротким і він стосується, зокрема, історичних питань”. Про це повідомляє “Польське радіо”.

“Україні допомагаємо, але і вимагаємо. Допомагаємо на політичному, дипломатичному, військовому, економічному рівнях, а також у сфері системних перетворень”, – сказав міністр.

Водночас Ващиковський зазначив, що Польща вимагає від України “простих речей”.

Це повага до історичної правди, питання вшанування нашого минулого, нашого культурного надбання, що залишилося в Україні. Це невеликий перелік питань, які ми можемо вирішити. Ряд цих справ можна вирішити без жодних проблем, вирішити одним жестом,
– зазначив очільник польської дипломатії.

Відтак Ващиковський висловив сподівання, що цей процес нарешті рушить.

“Це стосується теж питання ексгумацій, відповідної ідентифікації жертв різних подій періоду Другої світової війни та після війни. Крім того, це питання костелів, які не можуть повністю виконувати свої функції”, – зауважив польський міністр.

Вітольд Ващиковський додав, що серед справ, які потрібно вирішити з Києвом, є також питання українського шкільництва.

“Чи українське шкільництво гарантуватиме меншинам, котрі там живуть, також навчання, принаймні часткове, рідною мовою”, – додав він.