Loading...

У підсумкову заяву саміту ЄС не включили нові санкції проти Росії

Європарламент оприлюднив підсумковий документ саміту в Брюсселі, на якому планувалося ввести санкції щодо Росії через її дій в Сирії. Заява оприлюднена на сайті Європарламенту. У ньому говориться, що ЄС рішуче засуджує Сирію і Росію і розгляне всі варіанти впливу, якщо ситуація буде тривати. При цьому введення санкцій в документі не згадується.

“Повинно бути зроблено все, щоб продовжити перемир’я, доставити гуманітарну допомогу цивільному населенню і створити умови для початку переговорів про політичний перехід у Сирії”, – йдеться в тексті.

Раніше ЗМІ не виключали, що лідери ЄС обговорять можливість введення санкцій відносно Росії. Загроза санкціями містилася в проекті заяви за підсумками саміту, який потрапив до журналістів.

“Ми пропонуємо ввести додаткові санкції відносно сирійського режиму і його пособників, вжити заходів щодо притягнення осіб, відповідальних за військові злочини, в Міжнародний кримінальний суд”, – сказав глава МЗС Великобританії Борис Джонсон.

У проекті заяви дипломатів вказується, що повітряні удари по лікарнях і мирним жителям “можна прирівняти до військових злочинів”. У санкційні списки могли потрапити 200 сирійців і 12 росіян, залучених в сирійський конфлікт.

Як повідомлялося раніше, Україна, Франція, Великобританія і США заблокували в РБ ООН російський проект заяви по гуманітарній паузі в Алеппо.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *